MojAndroid

Pôvodný filozofia Chrome OS od spoločnosti Google bola vytvoriť operačný systém zameraný na web konkurujúci systému Windows na notebookoch a desktopoch. Systém mal byť pôvodne striktne oddelený od Androidu určeného pre mobily a tablety. To sa ale čoskoro pravdepodobne zmení a Chrome OS čoskoro zamieri aj na klasické tablety. Ich existenciu mal teraz počas konferenčného hovoru potvrdiť aj produktový manažér Rajen Seth, zodpovedný v Google práve za Chrome aj Chrome OS. Jeden model od Aceru ukázala v tweete aj Alister Payne počas študentskej konferencie BETT education expo v Londýne.

Náš tip
Chrome OS dostane launcher optimalizovaný pre dotykové ovládanie. Takto ho môžete získať aj vy

Chrome Os už niekoľko rokov podporuje dotykové obrazovky a pred dvomi rokmi bola spustená aj podpora pre Android aplikácie. Pôvodne bola určená len pre niektoré chromebooky, ale tento rok by sa mala týkať už všetkých modelov s ARM aj x86 procesorom. Minulý rok spoločnosť Google predstavila konvertibilný chromebook Pixelbook so stylusom, ktorého dotykový displej sa dal preklopiť a využívať ako tablet. Odtiaľto je už len krok k predstaveniu klasických tabletov s Chrome Os podporou android aplikácií. Rozhranie Chrome Os sa bude musieť ešte viac prispôsobiť dotykovému displeju.

Náš tip
Acer Chromebook 14: Druhý dych pre ChromeOS! | DLHODOBÉ SKÚSENOSTI

Zdroj: thenextweb

27.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+