MojAndroid

Pre všetkých ľudí, ktorí majú radi experimenty s hudbou spoločnosť Google predstavuje Chrome Music Lab. Nejde o aplikáciu ako virtuálny klavír či gitara. V tomto prípade ide skôr o prinášanie zvuku, melódie či rytmu netradičným spôsobom. Táto novinka prináša napríklad vytváranie zvukov na základe toho, čo nakreslíte alebo zremixuje to, čo práve hovoríte do mikrofónu. Myslíte si, že vidieť zvuk je nemožné? Chrome Music Lab to dokáže – zobrazí vám v rôznych odtieňoch farby silu či výšku melódie.

Cieľom je rozhodne aj edukačný charakter. Naučiť a pochopiť ako zvuk a hudba, ktorú dennodenne počúvame funguje. Novinka od Googlu nevyžaduje žiadne zvláštne rozšírenia, stačí vo svojom Google Chrome prehliadači otvoriť webstránku CHROME MUSIC LAB a užívať si zábavu s rôznymi zvukmi. Najlepšou vecou je to, že používateľ nemusí poznať žiadne noty, nemusí vedieť hrať na žiadny hudobný nástroj a celá aplikácia je tým pádom podávaná zábavnou formou.

Zdroje : engadget.comChrome Music Lab

11.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+