MojAndroid

Operačný systém Android Jelly Bean bol predstavený už naozaj dávno. Stalo sa tak v novembri 2012. 6 rokov je v oblasti smartfónov naozaj poriadne dlhá doba a dnes si už ani nevieme predstaviť, že by sme používali 6-ročný telefón. Samozrejme, dá sa to, no so značnými obmedzeniami. Operačný systém by bol v takomto prípade už pár rokov neaktualizovaný, rovnako by váš telefón nedostával pravidelné bezpečnostné záplaty, ktoré odstraňujú rôzne bezpečnostné chyby. Problém by bol aj s aplikáciami, pretože ich podpora vzhľadom na staršie zariadenia padá. Rovnako je to aj v prípade najobľúbenejšieho prehliadača súčasnosti, Chromu od Google.

Dotkne sa to 3 % používateľov

Tento prehliadač je jednotkou medzi desktopovými prehliadačmi a rovnako aj medzi tými mobilnými. Spoločnosť Google oznámila, že končí s jeho podporou pre operačný systém Android Jelly Bean. Momentálne sa jedná o najstaršiu verziu Androidu, ktorý Chrome ešte podporuje. Google sa vyjadril, že aktualizovaním používateľského rozhrania, ktoré Jelly Bean nedokáže zobraziť ho vlastne robí nepodporovaným. Drvivá väčšina používateľov to ani nepocíti, pretože momentálne beží tento Android len na približne 3 percentách zo všetkých zariadení. Ak chcú aj títo používatelia používať Chrome, budú musieť porozmýšľať nad novým zariadením.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Akú verziu Androidu máte nainštalovanú na vašom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+