MojAndroid

Prehliadač Google Chrome je taký populárny, že v obchode Play nájdete hneď niekoľko jeho verzii. Chrome Dev je verzia teoreticky ešte menej stabilná ako Chrome Beta, a tak získava nové funkcie ako prvá. V novej verzii sa výrazne zmenil spôsob ovládania aplikácia, keď sa navigačná lišta presunula do spodnej časti obrazovky.

Jednoduchšie ovládanie na veľkých displejoch

To poteší najmä používateľov s veľkým displejom, kde môže byť problém dočiahnuť na lištu, ktorá je umiestnená takmer celkom pri hornom okraji displeja. Naopak, lišta v spodnej časti je oveľa dosiahnuteľnejšia a jej umiestnenie tu je aj logickejšie.

S novou lištou ale prichádzajú aj ďalšie nové funkcie. V prvom rade je skvelé, že lišta je hybridná. Celkom dole sa zobrazí iba pri prehliadaní aktuálnej stránky pri pohybe smerom nahor, resp. potiahnutí prsta smerom dole. Pri klasickom prehliadaní, teda poťahovaní prsta nahor, je lišta ukrytá a vy tak máte na displeji viac priestoru pre samotný obsah.

Hybridná lišta s novými funkciami

Po zobrazení lišty zaujme drobná šípka, ktorá ukrýva rozbaľovacie menu. Po kliknutí na ňu zakryje polovicu obrazovky rozšírená lišta s viacerými možnosťami. Z tohto menu môžete otvoriť niektorú z najčastejšie navštevovaných stránok, ale aj navrhované články z Google Now. Dole zasa vidíte štyri záložky pre najdôležitejšie funkcie – Domov, Stiahnuté súbory, Záložky a Históriu. Ak kliknete do samotného poľa pre URL adresu, lišta sa zobrazí na celú obrazovku a vy tak pri zadávaní hľadanej stránky budete mať k dispozícii hneď niekoľko riadkov s návrhmi.

Chrome s lištou dole môžete vyskúšať bez obáv aj vy

Z ničoho nič sme sa tak dočkali pomerne výraznej aktualizácie pre prehliadač Chrome. Vyskúšať si ho môžete aj vy, a to bez akýchkoľvek obáv. Verziu Chrome Dev používame v redakcii od jej zverejnenia v obchode Play a doteraz sme nemali absolútne žiadne problémy so stabilitou či funkčnosťou tejto aplikácie. Ako bonus máme nové funkcie k dispozícii často oveľa skôr ako používatelia aplikácie Chrome Beta či stabilnej verzie Chrome.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
19.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+