MojAndroid

Najnovšia verzia prehliadaču Chrome Beta prináša veľké množstvo vylepšení a noviniek. Väčšina z nich je ale ukrytá pod povrchom a na prvý pohľad ich nezbadáte. Čo ale môžete sami spozorovať je novinka v podobe aktívneho oznámenia v prípade, že na internetovej stránke spustíte prehrávanie hudby alebo iného zvuku. V notifikačnej lište sa následne zobrazí upozornenie, pomocou ktorého tiež môžete spustiť a pozastaviť toto prehrávanie.

nexus2cee_media-notification-668x159

Táto novinka je ale dostupná iba na tých stránkach, ktoré implementujú najnovšie API. Upozornenie sa zobrazí aj v prípade spusteného videa, pričom toto video, ako aj zvuková stopa, musia byť dlhé aspoň 5 sekúnd. Ide o novinku, ktorá je veľmi podobná miniatúrnej ikone upozorňujúcej na prehrávanie zvuku, ktorú poznáme z desktopovej verzie prehliadaču Chrome. Takáto ikonka vám lepšie pomôže nájsť tú kartu, ktorá je zodpovedná za prehrávanie zvuku a podobnú funkciu plní aj novinka v prehliadači Chrome Beta pre Android.

nexus2cee_notification-over-web-page

Okrem tejto novinky ponúka nová verzia aplikácie niekoľko ďalších vylepšení, ako napríklad zmeny v Javascript engine v prehliadači, ktoré korešpondujú s novými štandardmi v iných prehliadačoch. To by sa malo postarať o vyšší výkon prehliadaču a v konečnom dôsledku aj o lepší užívateľský zážitok pri používaní aplikácie. Nová verzia aplikácie je uvoľňovaná postupne a ak zatiaľ nemáte aktualizáciu k dispozícii, nemusíte sa báť a stačí, keď budete trochu trpezliví.

Zdroj: Chromium Blog via Android Police

28.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+