MojAndroid

Populárny internetový prehliadať Google Chrome dostáva vo svojej najnovšej aktualizácii pre verejnú BETA verziu zmenu umiestnenia lišty pre vyhľadávanie, históriu či sťahovanie. Po špeciálnom geste tu nájdete tiež záložky a prístup k nim je tak oveľa jednoduchší ako doteraz.

Na spodnej strane obrazovky

Nová lišta sa objavila netradične na spodnej strane obrazovky. Doteraz bola väčšina ovládacích prvkov umiestnená naopak na strane hornej. Lišta ponúka okrem vyhľadávania takisto stále tradičné rozšírené menu označené troma bodkami. Novinka však stále platí len pre najnovšiu BETA verziu prehliadača Google Chrome, pričom posledných niekoľko mesiacov ju mohli testovať používatelia aplikácie Chrome Dev.

Náš tip
Chrome 59 načítava webstránky rýchlejšie a potrebuje na to menej pamäte

Nové gestá prinášajú prístup k ďalším funkciám

Spolu s novinkou prichádzajú aj nové gestá. Polovičné potiahnutie prstom vás dostane k skratkám vašich webových adries. Plné potiahnutie následne zobrazí aktuálne udalosti, ktoré by vás potenciálne mohli zaujať. V oboch prípadoch dostávate prístup aj k zjednodušenému menu pre návrat “domov,” históriu, záložky či sťahovanie. Nie je tak nutné vyhľadávať tieto položky prostredníctvom rozšíreného menu označeného troma bodkami. Prístup k týmto funkciám je tak rýchlejší a jednoduchší.

Náš tip
Google Chrome ponúkne picture-in-picture video v Androide O

Aktuálne nie je jasné, či sa nová funkcionalita objaví aj vo finálnej verzii prehliadača Google Chrome. Páči sa vám presunutá lišta na spodnej strane prehliadača? Využili by sme nové menu pre rýchly prístup k histórii, sťahovaniu či záložkám? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcommunity

21.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+