MojAndroid

Boli časy, keď internetovým prehliadačom neohrozene kraľoval Internet Explorer od Microsoftu. Tie sú už dávno preč, no podobnú dominanciu sa momentálne darí udržiavať prehliadač Chrome od spoločnosti Google. Rôzne správy hovoria o tom, že 50 – 62 percent používateľov surfuje priamo pomocou aplikácie Chrome.

Náš tip
Chrome pre Android umožní prezerať stránky aj bez internetového pripojenia

Chrome má dominantné postavenie medzi prehliadačmi

Prehliadač sa síce teší veľkej popularite, no používatelia majú stále niekoľko zásadných výhrad. Google o tom samozrejme vie a snaží sa robiť všetko pre to, aby bol používateľský zážitok čo najlepší. Aj z tohto dôvodu bude zastavené načítavanie kariet, ktoré sú v pozadí a neboli aktívne po dobu piatich minút. Táto funkcia už mala byť dávno k dispozícii, objavovali sa rôzne správy o tom, že sa na nej pracuje, no nikdy sa reálne neobjavila. Až teraz. Toto vypnutie neaktívnych kariet by malo mať pozitívny vplyv na výkon zariadenia, jednoduchšie a rýchlejšie používanie aplikácie a v neposlednom rade aj na výdrž batérie.

Funkciu testujú zamestnanci Googlu

Zamestnanci Googlu majú možnosť testovať funkciu už 5 mesiacov a vyzerá to tak, že spoločnosť už vychytala všetky muchy. Google tvrdí, že nárast rýchlosti je bez problémov povšimnuteľný, merania dokonca dokázali, že využitie procesora pri porovnaní prehliadania webu bez zapnutej funkcie je naozaj nižšie, takže reči o zlepšení výdrže batérie by mohli byť pravdivé. Všetko však ukáže čas a reálne skúsenosti používateľov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+