MojAndroid

Android verzia populárneho internetového prehliadača Chrome by mala čoskoro dostať podporu HDR formátu. Naznačujú to zmienky v kóde novej verzie aplikácie.

Náš tip
Chrome Dev prenáša navigačnú lištu do spodnej časti obrazovky

Trenčín v HDR

High Dynamic Range Imaging (skratka HDRI) je technológia používaná v počítačovej grafike, ktorá umožňuje v reprezentácii obrázka ukladať nielen jeho farebné spektrum, ale aj luminiscenciu, čiže jas. To isté sa týka ale videa, ktoré sa zaznamenáva v špeciálnych formátoch, ktoré umožňujú viac než zdvojnásobiť dynamický rozsah.

V praxi to znamená, že zábery zachytené v protisvetle budú mať realistické farby a bude sa dať rozpoznať kresba a detaily na svetle aj v tieni. Samozrejme na sledovanie a nahrávanie HDR je nutný aj príslušný hardware. Výrobcovia telefónov ale začali pridávať tento rok do svojich vlajkových lodí podporu HDR, a tak museli zareagovať aj výrobcovia aplikácií. Aplikácie ako Google Filmy, Youtube alebo Netflix už nejakú dobu HDR podporujú. A čoskoro by podporu HDR mal dostať aj prehliadač Google Chrome.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidAuthority

7.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+