MojAndroid

Google uvádza novú verziu obľúbeného webového prehliadača Chrome. Ten prináša niekoľko podstatných noviniek, ktoré sa týkajú prehrávania videa. Konkrétne sme sa dočkali rýchlejšieho načítavania videí, vyššieho výkonu pri prehrávaní, ako aj vyššej efektivity a menšej spotreby energie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google tvrdí, že s novým Chrome “vydrží batéria dlhšie”, pričom pri prehrávaní videí ušetrí aj dáta. HTML5 videá teraz totižto fungujú s kompresnou technológiou od Google, s ktorou je možné takto ušetriť až 50% prenášaných dát. Nový Chrome začína Google sprístupňovať tento týždeň.

Okrem toho, že nový Chrome je dostupný pre Android smartfóny a tablety, tak Google podobné novinky pripravuje aj pre desktopovú verziu. Chrome je totižto dlhodobo známy ako “požierač batérie”, na čo poukazuje aj konkurencia v podobe Microsoftu a Opery. Internetový gigant sa však obraňuje tým, že od začiatku roka znížil spotrebu pri prehrávaní videa o 33%. “S uvedením nového Chrome vo verzii 53 (desktopový variant), sa dostaneme na úroveň ostatných prehliadačov“, tvrdí Google. Na túto verziu Chrome si však budete musieť ešte chvíľu počkať. Vyjsť má totižto až na budúci mesiac.

4.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+