MojAndroid

Spoločnosť Google prináša do svojho mobilného prehliadaču Chrome veľmi zaujímavé vylepšenia. Jedná sa o stabilnú verziu prehliadaču, kde teraz pribudli zaujímavé zmeny pod povrchom. Prehliadač bol optimalizovaný tak, aby jeho používanie vyžadovalo výrazne menej dát a zaujímavých vylepšení sa dočkalo aj prehrávanie videí.

Tu uvidíte rozdiel najmä pri spúšťaní videa v prehliadači. Doteraz ste po spustení prehrávania museli väčšinou čakať aj niekoľko sekúnd, kým sa video skutočne spustilo. To by malo byť odteraz vyriešené vďaka špeciálnym úpravám a video by sa po spustení malo začať prehrávať oveľa skôr. Okrem toho by aj samotné prehrávanie malo byť plynulejšie a mal by sa znížiť počet zaváhaní spôsobených hardvérom zariadenia.

V novej aktualizácii sme sa dočkali aj vylepšení funkcie šetrenia dát, ktorá by mala byť schopná ušetriť až 50 % dát pri prehliadaní, a to bez toho, aby vás to pri prehliadaní obmedzovalo. Je skvelé vidieť, že sa Google snaží vylepšovať zážitok pri mobilnom prehliadaní internetu. Je to ale aj logické, keďže dnes už k internetu pristupuje viac ľudí prostredníctvom mobilu alebo tabletu ako prostredníctvom počítača. Nová aktualizácia je už dostupná v obchode Play, no je uvoľňovaná postupne a ani nám sa ešte nezobrazila. Ak nechcete vyčkávať, môžete si update stiahnuť prostredníctvom odkazu pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Chrome v52 – Odkaz na stiahnutie

Zdroj: Google 1, 2 via Android Authority

3.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+