MojAndroid

Google vydal novú verziu prehliadača Chrome v59, ktorá je už dostupná pre Mac, Windows aj Linux. Android používatelia si však na jej dostupnosť budú musieť ešte niekoľko dní počkať. No oplatí sa – nový Chrome totižto ponúka rýchlejšie načítanie stránok pri spotrebovaní menšieho množstva operačnej pamäte.

Náš tip
Chrome bude obsahovať vlastný ad-blocker od začiatku roku 2018

Správu o tom, že Chrome ponúkne rýchlejšie načítanie webstránok, sme vám priniesli ešte v apríli. Až vo verzii Chrome 59 sa však táto informácia pretavila do reality. Načítanie webstránok by sa malo v prípade desktopového aj mobilného prehliadača Chrome zrýchliť o približne 20%. Môže za to aktualizovaný JavaScript.

Okrem toho Google zo svojho prehliadača odstránil aj viacero nedostatkov a chýb, ktoré spôsobovali jeho nestabilitu. Novinkou je aj podpora animovaných PNG obrázkov. V obchode Play by sa nová verzia Google Chrome prehliadača mala objaviť v priebehu budúceho týždňa.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google

7.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+