MojAndroid

Google vyvíja prehliadač Chrome v 3 verziách – alpha, beta a stable. Zatiaľ čo alpha verzia nie je vhodná na denneé používanie, v prípade beta verzie sa o tom už môžeme baviť. Navyše, v beta verzii nájde používateľ funkcie, ktoré stabilná verzia ešte neponúka a môžu sa mu zísť. Aj preto nás teší, že Google zverejnil ďalšiu beta verziu prehliadača Chrome.

Nový dizajn záložiek

Chrome 58 Beta prináša hneď niekoľko noviniek a vylepšení. Menšej zmeny sa dočkal dizajn záložiek – po novom sa ich na displej smartfónu zmestí pri zobrazení viac a vyzerajú lepšie. Zmenili sa tiež ikony pre odstránenie záložiek a Google trochu pozmenil aj umiestnenie ďalších ovládacích prvkov.

Progressive Web Apps

Google sa v tejto verzii zameral na Progressive Web Apps, čo sú webové aplikácie, ktoré sa tvária ako natívne Android aplikácie (ktoré máte normálne nainštalované v zariadení). Takéto aplikácie dokážu do zariadenia odosielať notifikácie, ba dokonca môžu mať aj vlastnú ikonu v menu s aplikáciami. A v Chrome 58 dokážu fungovať vo full screen režime.

Ďalšie zmeny

Chrome 58 prináša okrem týchto noviniek aj ďalšie vylepšenia a zmeny, ktoré sú však dôležité najmä pre vývojárov. Fungujú väčšinou na pozadí a ak ich developeri neintegrujú na svoj web, tak o nich ani neviete. Ak si ale chcete vyskúšať nový Chrome 58 beta, stiahnite si ho pomocou odkazu nižšie alebo vo forme APK súboru.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

24.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+