MojAndroid

Nová aktualizácia prehliadača Google Chrome (verzia 55) prináša okrem zvýšenia rýchlosti a optimalizácie spotreby pamäte aj ďalšiu veľmi príjemnú novinku. Ukladanie stránok či audio a video obsahu pre neskoršie zobrazenie offline. Doteraz sa všetky stiahnuté súbory ukladali do priečinka medzi stiahnuté súbory vo vašom telefóne. Teraz na to bude vyhradená sekcia priamo v rámci prostredia prehliadača Chrome (podobne ako pri desktop verzii).

Celý proces ukladania je veľmi jednoduchý, v menu vpravo hore sa po novom objaví tlačidlo pre sťahovanie. To uloží stránku priamo do spomínanej novej ponuky sťahovania v rámci prehliadača. Tam je ďalšie tlačidlo pre stiahnutie HTML5 audio či video obsahu z webovej stránky. Uložené internetové stránky budú odpočívať v režime offline až pokiaľ ich pri internetovom pripojení neaktualizujete alebo až kým danú stránku ručne vymažete z prehliadača. Pokiaľ sú však médiá vo forme streamu alebo majú vlastné prvky ovládania, stiahnutie nebude možné. Ako túto novinku hodnotíte vy? Pokladáte offline obsah v Chrome za praktickú inováciu tohto obľúbeného prehliadača?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
13.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+