MojAndroid

Mobilný prehliadač Chrome vo svojej novej verzii 55 Beta prináša viacero noviniek, ako nový prehrávač médií, či funkciu zvanú Web Share API. Hlavnou zmenou prehrávača HTML5 pre audio/video je nová ikona pre stiahnutie multimediálneho súboru. Okno prehrávača vyzerá ako klasické okno pre prehrávanie obsahu. Na dolnej lište je však umiestnená ikona, po stlačení ktorej sa začne sťahovanie audio/video súboru.

Chrome 55 beta_01

Toto nové okno prehrávania/sťahovania však nefunguje na stránkach, ktoré majú svoje vlastné ovládacie prvky. Podobne je to pri streamovaní obsahu. Je tiež dôležité upozorniť, že populárny YouTube so svojimi vlastnými prvkami ovládania toto nové sťahovanie obsahu nepodporuje.

Novou funkciou je tiež prehrávanie zvukových súborov využitím Web Audio API. Pre používateľa je najpodstatnejšou informáciou to, že webová stránka alebo akýkoľvek prehrávač audio súborov nebude môcť začať prehrávanie sám od seba. Bude na to potrebovať používateľské gesto resp. stlačenie tlačidla pre štart prehrávania. Malo by sa tak aspoň čiastočne zamedziť automatickému prehrávaniu zvuku napríklad v nevhodných situáciách. Podobná funkcia by bola rozhodne prospešná aj pre prehrávanie videí.


Chrome 55 beta_02

Ďalšou z noviniek, ktoré prináša Chrome 55 beta, je funkcia Web Share API. Táto funkcia je ešte stále vo vývoji. V princípe ponúka webovým stránkam možnosť umiestniť do svojho obsahu tlačidlo pre zdieľanie. Ide o podobnú funkciu, ktorú už má aj systém Android či akýkoľvek iný prehliadač. V tomto prípade je však priamo na danej zložke, ktorá je k dispozícii na zdieľanie. Dá sa povedať, že webové stránky si budú môcť filtrovať, ktorý obsah poskytnú pre ostatných a ktorý nie. Vyskakovacie “pop-up” okno umožní voľbu aplikácie, cez ktorú sa daný obsah bude zdieľať.


Čo sa týka nových vývojárskych možností, nájdete tu najmä zlepšenie rozloženia stránky pre dotykové ovládanie, alebo možnosť zablokovať posúvanie stránky nadol či neplánované priblíženie stránky. Hlavným využitím môžu byť napríklad hry, kde neplánované posunutie aktuálnej stránky môže byť rozhodne nepríjemné.

APK súbor prehliadača Google Chrome Beta je k dispozícii v Obchode Play, v prípade že už Chrome Beta používate, nové funkcie budú k dispozícii po aktualizovaní vašej súčasnej verzie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj : androidpolice.com

24.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+