MojAndroid

Chorvátsko naďalej zostáva pre Slovákov dovolenkovou destináciou číslo 1 a aj toto leto zažijú Chorváti nával našich turistov. Mnohí Slováci sem cestujú vlastným autom, čo potom využívajú aj na pohodlnú návštevu historických pamiatok v krajine. S tým ale súvisí aj parkovanie, ktoré v mestách nemusí byť vôbec jednoduché. Ak ste aj vy takto cestovali po Chorvátsku a myslíte si, že za parkovanie ste si riadne zaplatili, možno sa mýlite.

SMS posielaná, no nedoručená

Hoci mnohé parkoviská umožňujú platbu prostredníctvom SMS, neplatí to pre všetkých. Tieto SMS služby totiž sprostredkujú spoločnosti, ktoré nespolupracujú so slovenskými operátormi. Aj keď SMS pošlete, nikdy nebude doručená a vy tak parkujete načierno.

Zdroj foto: TV Markíza

Najhoršie na tom je, že pokutu nedostanete ihneď. Správca parkoviska musí v takomto prípade nájsť ochotnú právnickú inštitúciu, ktorá bude schopná vypátrať vašu adresu a poslať vám pokutu. Tá sa môže vyšplhať až do výšky 100 EUR, a to aj v prípade, že ste parkovaciu SMS odoslali. Vzhľadom na obštrukcie pri takomto pátraní vašej adresy sa môže stať, že pokuta vám dorazí aj rok-dva od samotného incidentu.

Mince alebo chorvátska SIM

Ak naozaj chcete navštevovať chorvátske pamiatky a nechce sa vám so sebou nosiť tamojšie mince, najlepšie spravíte, ak si zoberiete druhý telefón a kúpite si doň chorvátsku SIM kartu na kredit. Z tej už potom môžete parkovné platiť bez akýchkoľvek problémov.

2.7.2018
Zdroj: TV Noviny

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+