MojAndroid

Známy herec Robert Downey Jr., ktorého možno poznáte pod hereckou rolou Iron Mana sa spojil s neziskovou organizáciou Limbitless Solutions, aby odovzdal robotickú ruku sedem ročnému chlapcovi Alexovi. Chlapec, ktorý sa narodil s trvalou vadou ruky je veľkým fanúškom superhrdinov a preto bola ruka upravená do podoby tej z Iron Mana. Neziskovú organizáciu tvoria študenti floridskej univerzity, ktorí získavajú finančné prostriedky pomocou darov a peňazí, ktoré ušetrili tým, že obetujú kávu.

Ruka je vyrobená pomocou 3D tlače a obsahuje aj elektroniku, ktorá chlapcovi po napnutí bicepsu umožňuje jej zovretie. Nie je to však prvá končatina od Limbitless Solutions, ktorá bola odovzdaná zdravotne postihnutým deťom. Materiály na výrobu každej z nich stoja približne 350 dolárov a ich výroba trvá v rozmedzí 30-50 hodín. Ak sa vám páči aktivita študentov a rozhodnete sa ich finančne podporiť, môžete tak urobiť cez PayPal na ich domovskej stránke.

Zdroj: Marvel, mashable

13.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+