MojAndroid

Minimálne jeden mobilný operátor môže byť spokojný s uvedením MI-One Xiao telefónu Android, ktorý môže mať vlastnú MIUI Android ROM. Podľa MicGadget, China Telecom si objednal neuveriteľných 2 milióny kusov nového telefónu, keď v predpredaji dosiahol objednávky na 300 000 kusov. Telefón v cene 315 US dolárov je v Číne plnom predaji.

Telefón známy ako „MIUI telefón“ je pozoruhodný tým, že beží na vlastnej ROM už pri zakúpení. Rodina MIUI ROM rastie veľmi rýchlym tempom a v posledných mesiacoch sa stala veľmi populárnou. Šíri sa aj do tradičných prístrojov. Pozornosť si MIUI získala hlavne užívateľským rozhraním, ktoré spája prvky Androidu a iPhone. Podpora vychádza každý týždeň a preto je táto verzia veľmi stabilná. Navyše, vývojári publikovali aj vlastné open-source, aby boli dostupné pre ešte väčšie množstvo telefónov.

Zdroj: http://androidcommunity.com/

Výrobca dúfa, že Xiao MIUI pomôže rozlíšiť jeho telefóny medzi nespočetné množstvo modelov telefónov v Číne, a zdá sa, že sa im to aj podarí. Jedno je isté, že zariadenie MI-One je jediný telefón na svete, ktorý sa predáva s nainštalovanou modifikovanou verziou Androidu.

 

25.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+