MojAndroid

Asi každý tento rok zaznamenal nárast popularity hračky zvanej Fidget Spinner.  Výrobca z Hong Kongu teraz prichádza s mini mobilom, ktorý je zároveň fidget spinner.

Fidget spinner je typ antistresovej hračky. V jej strede je ložisko, vďaka ktorému sa otáča zvyšok hračky, ktorý môže mať rôzny tvar a môže byť z nerezovej ocele, plastu, mosadze, medi alebo titánu. Predáva sa ako hračka, ktorá by mala pomáhať ľuďom trpiacim rôznymi problémami ako sú hyperaktivita, ADHD, autizmus, úzkosť alebo „vrtenie“ (fidgeting). Jej vplyv na tieto problémy je ale sporný. Odborníci účinnosť tejto hračky obhajujú aj spochybňujú.

Fidget spinner síce nie je žiadna novinka, ale popularitu si získal až tento rok. Kúpiť si ho ľudia môžu prakticky všade. Spoločnosť Chilli International teraz prišla na trh s jednoduchým mini mobilom, ktorý sa dá využiť aj ako Fidget spinner. Telefón má dokonca 1,4 palcový farebný displej, webový prehliadač a bluetooth. Zatiaľ čo dnes sa pomaly stáva štandardom 32GB vnútorná pamäť, tento telefón má len 32 MB vnútornej pamäte ako to bolo bežné naposledy pred 15 rokmi. Našťastie je možné pamäť rozšíriť kartou do 8 GB. Žiaden špeciálny operačný systém a aplikácie ale nečakajte. Telefón sa predáva v Indii v šiestich farbách za cenu 20 dolárov.

zdroj: TheVerge

14.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+