MojAndroid

Poznáte to – sadnete si v lete do auta a položíte si mobil do jedného z ukladacích priestorov. Ak vám naň zasvieti slnko, je viac než možné, že je do niekoľkých minút úplne horúci a problémom môžu byť aj také základné veci, ako je napríklad telefónny hovor. A nebodaj keď zariadenie rovno aj nabíjate alebo na ňom máte spustenú navigáciu – vtedy teplota stúpa ešte vyšším tempom. Presne tento problém si uvedomil Chevrolet, ktorý do svojich automobilov z modelovej rady 2016 prináša aktívny chladiaci systém pre mobily. 

Chevrolet má vo svojich nových automobiloch špeciálnu prepážku, kde je situovaná bezdrôtová nabíjačka. Táto prepážka má zároveň smerom na mobil nasmerovaný aj malý ventilátor, ktorý zariadenie dokáže efektívne schladiť o niekoľko stupňov. Zariadenie sa tak zbytočne nezahrieva a pracuje sa s ním lepšie aj počas horúcich letných dní. Automobilka prehlasuje, že je prvou na svete, ktorá sa týmto problémom zaoberá.

Zdroj: Engadget

3.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+