MojAndroid

ChatGPT je v poslednom čase veľmi obľúbenou témou, ktorá ľudí zaujíma. Pokročilú umelú inteligenciu by si chcel vyskúšať každý, čo si uvedomujú aj kybernetickí zločinci. Hackeri nikdy nespia. Medzi rozšíreniami pre prehliadač Google Chrome sa objavil nebezpečný ChatGPT klient, informoval portál Thehackernews.

Rozšírenie bolo možné normálne vyhľadať oficiálnou cestou, o to bolo nebezpečnejšie. Volá sa OpenAI’s ChatGPT a jeho cieľom je zbieranie prihlasovacích údajov do sociálnej siete Facebook, s následným ukradnutím účtu.

Mohlo by vás zaujímať:

Ak ste si toto rozšírenie nainštalovali aj vy, mali by ste sa ho čo najskôr zbaviť. Aktívne bolo približne od 14. marca a zaznamenalo viac ako 9-tisíc inštalácií. Google podnikol rázne kroky a toto nebezpečné rozšírenie si už teraz nenainštalujete.

Falošné rozšírenie nie je prvé svojho druhu

Hackeri to neskúšali len raz. Prednedávnom sme informovali o podobnom rozšírení, ktoré malo prakticky rovnakú úlohu – nabúrať sa používateľovi do jeho účtu na sociálnej sieti. V tomto prípade išlo najmä o YouTube a Twiiter.

Toto rozšírenie sa nazývalo Quick Access to Chat GPT. Nevyhlo sa ani Facebooku, zamerané bolo najmä na používateľov s firemnými účtami na obľúbenej sociálnej sieti.

Náš tip
Je lepší Android alebo iOS? Spýtali sme sa umelej inteligencie
24.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+