MojAndroid

Americký animovaný seriál South Park patrí už niekoľko rokov patrí k tým najobľúbenejším. Vyznačuje sa najmä satirickým a ofenzívnym typom humoru, ktorý používa už od roku 1997. Teraz tvorcovia seriálu využili pri písaní scenára jednej z epizód umelú inteligenciu ChatGPT, informuje Gizmochina.

Najnovšia epizóda bola kontroverzne zameraná práve na využívaní Chatbotov s umelou inteligenciou. Epizóda 26. sezóny dostala názov “Deep Learning” a študenti v nej skúmajú technológie, ktoré dokážu za nich napísať domáce úlohy. Ak sa lepšie pozrieme do záverečných tituliek, nájdeme v kolónke “writers” aj ChatGPT.

Nemôžeme však s istotou povedať, či náhodou nejde o jeden z ironických žartov tvorcov seriálu. Rovnako sa na tejto epizóde podieľala aj Play.ht, umelá inteligencia, ktorá dokáže premeniť text na hlas. Niektoré postavy tak dostali úplne nový hlas, vytvorený čisto AI.

Čo je to ChatGPT?

Pre tých, ktorý sa ešte s pojmom ChatGPT nestretli, ide o chatbota, ktorý využíva umelú inteligenciu na generovanie odpovedí. Využíva pri tom neurónové siete tak, aby sa jeho odpovede a reakcie čo najviac podobali tým ľudským. Nie je to však klasický chatovací robot.

Oproti bežným chatbotom sa líši tým, že okrem klasických konverzácií dokáže zvládať zložité úlohy používateľov, ako napríklad písanie esejí, vyhľadávanie odpovedí prostredníctvom webu, či ako v tomto prípade, dokonca aj napísanie celej epizódy seriálu. Niektorí odborníci dokonca veria, že v blízkej budúcnosti tento typ umelej inteligencie nahradí niektoré pracovné pozície aj u nás.

Táto epizóda je odrazom potenciálnych nebezpečenstiev umelej inteligencie a potrebe dôkladne zvážiť dôsledky našich technologických inovácií. Vyvoláva tiež dôležité otázky o podstate umelého vedomia a o tom, či sa stroje skutočne môžu stať sebavedomými.

Celkovo je ChatGPT podnetným a zábavným doplnkom seriálu South Park a určite bude patriť k obľúbeným spoločníkom používateľov v nasledujúcich rokoch.

Náš tip
Unikli kompletné informácie o novom tablete Huawei MatePad 11 2023
21.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+