MojAndroid

Meno Chainfire vám musí byť prinajmenšom povedomé. Ide o významného developera root aplikácií a služieb, o ktorom môžete počuť najmä na XDA fóre. Medzi jeho najnovšie príspevky patrí root pre zariadenia s Androidom 6.0, ktorý je však iný, jednoduchší než jeho predošlé verzie. V tomto prípade totižto netreba upravovať zložku /system a celý rootovací proces je oveľa jednoduchší. Hoci je celý projekt označený ako experiment, používatelia, ktorí ho vyskúšali, hovoria, že všetko funguje tak, ako má.

Náš tip
Zhrnutie seriálu ROOT: Všetko dôležité na jednom mieste

Jednou z výhod aj nevýhod tohto typu rootu je to, že zariadenie po obnovení továrenských nastavení root stráca. To je výhodou pre tých, ktorí chcú svoj root odstrániť, avšak nevýhodou pre tých, ktorí často svoj systém čistia týmto spôsobom. Ďalšou výhodou je, že tento spôsob rootu neobsahuje niektoré aplikačné časti, ktoré boli v starých rootovacích metódach a pre Android 6.0 sú nepotrebné. A najväčšou výhodou na koniec ostáva, že si novým rootom nemôžete urobiť soft brick zariadenia. Keď totižto zvolíte zlý kernel, zariadenie sa iba rebootuje s tým, že sa nič nestane. Viac informácií a odkazy na stiahnutie nájdete na XDA fóre.

2.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+