MojAndroid

Aké boli najpopulárnejšie četovacie aplikácie v roku 2021? Na túto otázku sa snažil nájsť odpoveď portál CloudFlare na základe štatistiky najnavštevovanejších internetových stránok v roku 2021.

Prvé miesto si aj v roku 2021 obhájil WhatsApp

Pri svojom hodnotení sa tak neopiera o oficiálne štatistiky aktívnych používateľov týchto služieb alebo o počet stiahnutí ich mobilných aplikácií, ale o návštevnosť ich oficiálnych domén. Z rebríčku tiež odstránil klasické sociálne siete ako Snapchat a Instagram, ktoré by sa inak vďaka svojim oficiálnym stránkam na prvých priečkach rebríčku.

Tieto sociálne siete už síce v sebe obsahujú nástroj na priame posielanie správ medzi používateľmi, ale nie sú to klasické četovacie aplikácie. Lídrom rebríčku najpoužívanejších četovacích aplikácií je tak WhatsApp. Jeho oficiálna internetová doména WhatsApp.com sa dokonca umiestnila na 10. mieste v celkovom rebríčku najnavštevovanejších internetových stránok v roku 2021.

Za četovacou aplikáciou spoločnosti Facebook nasleduje Telegram, za ktorým stojí zakladateľ ruskej sociálnej siete VKontakte Pavel Durov. Tretím je čínsky WeChat, ktorý bol ešte minulý rok na štvrtom mieste. Behom jedného roku sa mu podarilo odsunúť na štvrté miesto Signal, ktorý je považovaný za najbezpečnejšiu četovaciu aplikáciu v rebríčku.

Najnavštevovanejšie domény četovacích aplikácií v roku 2021

1 WhatsApp.com
2 Telegram.org
3 WeChat.com
4 Signal.org

Najnavštevovanejšie domény četovacích aplikácií v roku 2020

1 WhatsApp.com
2 Telegram.org
3 Signal.org
4 WeChat.com

Náš tip
Adventný kalendár: Poznáme výhercov 19 cien, vrátane Sony PlayStation 5 | Súťaž

 

 

25.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+