MojAndroid

Používatelia aplikácie Signal si už dlhé roky chvália okrem mnohých iných jeho vymožeností aj možnosť posielania SMS a MMS správ. Už to tak ale dlho nebude. Signal čoskoro zruší podporu týchto správ v aplikácií a má na to dobré dôvody.

Dôvody zrušenia funkcie

Keď spoločnosť začala podporovať SMS a MMS  správy, ešte fungovala pod názvom TextSecure. Odvtedy uplynulo takmer desať rokov a veľa sa toho zmenilo. Podľa ich slov, dnes už podpora SMS a MMS správ stráca zmysel.

“Hlavným dôvodom zrušenia podpory SMS správ je skutočnosť, že textové SMS správy sú vo svojej podstate nezabezpečené. Unikajú z nich citlivé metadáta a vaše údaje sa dostávajú do rúk telekomunikačných spoločností. Keďže ochrana súkromia a bezpečnosť sú základom našej spoločnosti, nezabezpečený protokol na posielanie správ nie je v súlade s našimi hodnotami. A ani s tým, čo od nás ľudia očakávajú.”

Ďalším z dôvodov je aj chrániť používateľov pred prekvapivými účtami za správy od ich mobilných poskytovateľov a poskytovať celkovo prehľadnejšie a zrozumiteľnejšie používateľské prostredie.

Ako to ovplyvní používateľov – proces a výhody

Používatelia budú mať niekoľko mesiacov na to, aby svoje SMS správy exportovali do inej aplikácie. Poprípade dali svojmu okoliu vedieť, aby pre pohodlnejšiu komunikáciu prešli na aplikáciu Signal. Spoločnosť prisľúbila svojim používateľom pomoc, ktorú by mala poskytovať pomocou oznámení v aplikácii. Tie by mali používateľov previesť celým procesom exportu správ. Ale aj výberom nového predvoleného SMS komunikátora v telefóne alebo pomôcť s pozvaním ľudí do aplikácie Signal.

Upustenie od podpory posielania SMS a MMS správ uvoľní kapacity na budovanie nových funkcií. Toto by mohlo priniesť napríklad vlastné používateľské mená. Nové funkcie vo všeobecnosti zabezpečia, že Signal bude svieži a relevantný aj v budúcnosti.

Náš tip
Toto sú aplikácie, ktoré najviac vybíjajú batériu vášho telefónu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+