MojAndroid

Česká aplikácia pre Android zariadenia, TrustPort Portunes, prináša zaujímavý spôsob, ako si zapamätať všetky heslá k účtom , internetovému pripojeniu, WiFi sieti, k bankovým kartám a ostatným zaujímavým položkám.

Aplikácia poskytuje rýchlu, a najmä inteligentnú, synchronizáciu pomocou cloudového úložiska. Uložené heslá a dáta môžete zdieľať pomocou e-mailu, SMS správ alebo si ich jednoducho vytlačiť.

Bezpečnosť je v tomto prípade na prvom mieste a aplikácia Portunes poskytuje šifrovanie dát 256 bitovým kľúčom AES, čo by malo byť dostatočné zabezpečenie voči prípadným narušiteľom. Samozrejme, voči krádeži alebo strate zariadenia nie je táto aplikácia imúnna.

Po spustení aplikácie si zadáte jedno hlavné heslo, ktoré chráni aplikáciu voči prípadnému zneužitiu. Potom už stačí navoliť niekoľko svojich hesiel, ktoré si chcete zálohovať a uložiť pre prípadné zabudnutie alebo stratu. Ku všetkým heslám a údajom sa potom môžete pripojiť kdekoľvek a kedykoľvek vďaka cloudovému úložisku, v tomto prípade je to Dropbox.

Česká aplikácia Portunes patrí do balíčka bezpečnostných aplikácií od spoločnosti TrustPort, ktorá poskytuje niekoľko zabezpečovacích softvérov, je teda na mieste jej dôverovať a prípadne ju vyskúšať na menej citlivých dátach. Okrem už spomenutej aplikácie, je táto prepojená na ďalšie nástroje od spoločnosti TrustPort ako je TrustPort Tools, TrustPort Internet Security, TrustPort Total Protection.

Aplikácia TrustPort Portunes je teraz dostupná v Google Play Store a je zadarmo.

Verzia: 1.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj, foto: Google Play Store, aplikácia Portunes, TrustPort

3.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+