MojAndroid

Prinášame vám tip na aplikáciu od českého vývojára Destil s názvom Dlužníček. Už ako názov napovedá, ide o aplikáciu, ktorá vám uľahčí správu dlhov najmä v skupine ľudí. Predstavte si, že idete niekde na výlet a každý zaplatí za niečo iné – Fero zaplatí benzín, Martin jedlo a Mišo ubytovanie. Všetky výdavky si zapíšete do aplikácie  Dlužníček a už sa ďalej nemusíte trápiť s rozpočítavaním peňazí, kto má komu koľko vrátiť -dlužníček to urobí za vás.

Pri prvom spustení je potrebné vytvoriť jednu alebo viac skupín, do ktorých pridáte priateľov pre rozpočítavanie výdavkov. Na výber je aj viacero peňažných mien- euro, česká koruna, dolár, libra alebo si môžete vytvoriť vlastnú menu priamo v aplikácii. Výhodou je, že pri začatí písania mena sa automaticky ponúkajú aj kontakty z telefónneho zoznamu. Novú skupinu je možné vytvoriť  kedykoľvek počas používania programu prostredníctvom ikonky v ľavom hornom rohu. Po prvotnom nastavení môžete začať pracovať s aplikáciou. Táto má v hlavnom menu štyri položky.

Pridanie novej platby – tu zadáte kto za koho koľko zaplatil. K dispozícii je aj jednoduchá kalkulačka.
Kto má platiť – tu vám aplikácia odpovie na otázku, kto je na rade s platením.
Zoznam platieb – názov hovorí za všetko. Nájdete tu kompletný zoznam všetkých platieb skupiny.
Vyrovnať dlhy – práve tu vám aplikácia presne ukáže kto má komu koľko vrátiť. Dlžobu môžete zaplatiť aj priamo v aplikácii prostredníctvom vlastného paypal účtu alebo ju označiť ako uhradenú. Ak nechcete aby sa započítavali dlhy s malými čiastkami, môžete nastaviť potrebnú toleranciu v nastaveniach aplikácie.

Dlužníček je dostupný vo viacerých jazykoch (čeština, angličtina, nemčina) a v budúcich verziách je sľúbená online synchronizácia, vďaka ktorej bude možné zdieľať platby medzi viacerými zariadeniami – napríklad medzi vašimi priateľmi. Aplikáciu sťahujte na Android Markete vyhľadaním slova “dluznicek” (Settle Up) alebo použite nasledovný QR kód.

Vyžaduje Android: 2.0 a vyššie
Veľkosť: 452KB
Cena: zadarmo

QR kód

Android Market

10.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+