MojAndroid

Hurá! Som si viac než istý, že táto aplikácia poteší nejedného z vás tak, ako potešila aj mňa! CG Transit je aplikácia, ktorá vám ponúkne cestovné poriadky úplne offline, bez potreby dátového pripojenia – okrem prvého spustenia. Pri prvom spustení je nutné stiahnuť cestovné poriadky miest či štátov, ktoré chcete prezerať a vyhľadávať v nich offline kdekoľvek na vašom Androide. Táto aplikácia používa dáta stiahnuté zo serveru IDOS, na ktorý sa veľmi podobá, akurát, že je prispôsobená pre OS Android. Dáta sú poskytované aj spoločnosťami Chaps s.r.o. a Inprop s.r.o..Aplikácia je zadarmo do 1. novembra 2011. Po tomto termíne je nutné zaplatiť za licencie pre dané cestovné poriadky.

Pomocou tejto aplikácie získate prístup k nasledujúci cestovným poriadkom:

Vlaky: Benelux, ČR, Dánsko a Škandinávia, Francúzsko, Taliansko, Maďarsko a Balkán, Nemecko, Poľsko, Portugalsko a Španielsko, Rakúsko, Slovensko a Švajčiarsko.

Autobusy: ČR, SR.

MHD: viac ako 80 miest v ČR, viac ako 50 miest na Slovensku.

Pri prvom spustení je nutné pripojenie na internet. Keďže bude treba stiahnuť väčšie množstvo dát, silno odporúčam Wi-Fi. V nastaveniach aplikácie si zvolíte podľa kategórií, ktoré CP chcete stiahnuť a jedným kliknutím sťahujete. Po tomto akte, kedy stiahnete všetky CP, ktoré sú pre vás potrebné, môžete odpojiť pripojenie k internetu a plnohodnotne prezerať spojenia. Spojenia sa vyhľadávajú veľmi rýchlo a intuitívne, sú dostupné detaily spojenia, trasa na mape, poznámky,história vyhľadávania, aktuálna poloha pomocou GPS a následné vyhľadanie najbližšej stanice/zastávky pomocou vyhľadanej polohy GPS. Vyhľadávať môžete spojenia pomocou jednotlivých cestovných poriadkov alebo pomocou ich kombinácií.

Máte možnosť zobraziť si aj tabuľku s príchodmi a odchodmi z vybranej zastávky s možnosťou filtrovania cieľa alebo konečnej zastávky. Spojenie si môžete uložiť do kalendára alebo dokonca aj poslať pomocou SMS správy. Aplikácia dokáže dokonca aj zistiť meškanie vlakov, na čo je však potrebný prístup na internet.

Galéria screenshotov:

Odkazy na stiahnutie:

Android Market

Android 2.1 a vyšší

v1.0.0

4,0 Mb

Zadarmo12.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+