MojAndroid

Každoročná udalosť Consumer Electronics Show, alebo skrátene CES, sa odohráva v časti roka, na ktorú sa tešia viacerí technologickí nadšenci. Keďže sa všetko odohráva na mieste s množstvom ľudí, je už isté, že si organizátori od účastníkov budú vyžadovať potvrdenie o očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Informoval o tom webový portál AndroidCentral.

Prístup na udalosť CES 2022 bude zrejme obmedzený len pre zaočkovaných

Na CES 2022 sa údajne budú môcť prísť pozrieť iba zaočkovaní. S podobným riešením prišli nedávno i americkí giganti Google a Facebook, ktorí vyžadujú od všetkých svojich zamestnancov vakcináciu proti koronavírusu v prípade, ak plánujú prejsť z home office naspäť fyzicky do práce.

očkovanie CES 2022
Očkovanie | Foto: Forbes.sk

Inšpirujú sa aj viaceré americké spoločnosti a prakticky tak nútia svojich zamestnancov k očkovaniu. Gary Shapiro, prezident CTA (Consumer Technlogy Association) verí, že ide o správne rozhodnutie pre bezpečie účastníkov CES 2022. Gary Shapiro dodal:

“Na základe dnešnej vedy chápeme, že vakcíny nám ponúkajú najlepšiu nádej na zastavenie šírenia COVID-19. Berieme na seba zodpovednosť tým, že na CES 2022 v Las Vegas vyžadujeme dôkaz o očkovaní.”

Na druhú stranu sa hovorí aj o tom, či by nestačilo mať aktuálny negatívny antigénový test. Táto možnosť sa momentálne ešte len zvažuje a organizátori až neskôr prezradia, ako sa v tomto prípade rozhodnú.

CES je jednou z najvýznamnejších technologických udalostí roka. Ročne sa vďaka nej oboznámime s novými technickými hračkami, smartfónmi, televízormi a ďalšími modernými zariadeniami, ktoré nadchnú nejedného fanúšika technológií.

Náš tip
Operátor čelil hackerskému útoku. K situácii sa už vyjadril aj samotný T-Mobile USA

18.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+