MojAndroid

Vírus, pochádzajúci z Číny, o ktorom sa dnes dozvedáme niekedy až príliš mnoho informácií, má za následok zrušenie veľmi veľkého množstva naplánovaných eventov. Za zmienku stojí napríklad tohtoročné MWC či nadchádzajúce CES 2021.

Na spomínanom MWC sme sa mali dočkať predstavenia viacerých smartfónov a ďalších, technologických vychytávok, určených pre práve prebiehajúci rok.

Výrobcom tak neostávalo nič iné, ako vytvoriť si svoje vlastné prezentácie online cestou. Nuž, rovnaký osud nanešťastie čaká aj budúcoročné CES, na ktorom sa pravidelne zúčastňuje aj naša redakcia.

Prezentácie CES 2021 prebehnú online

Na oficiálnej stránke ces.tech je zmienené, že CES 2021 je odložené, kvôli pandémii koronavírusu. Fanúšikovia veľtrhu však nemusia byť sklamaní, pretože celý event bude prebiehať online.

Samozrejme, nie je to ani zďaleka to isté, ako to naozaj zažiť na vlastné oči, no stále lepšie, ako nič. Dočkáme sa tak predstavenia noviniek od mnohých svetových výrobcov technologických vychytávok.

CES 2021
Zdroj obrázku: Digital Market News

Keďže nám počas karantény technológie dokázali výrazným spôsobom pomôcť počas práce z domu, externých meetingov a s ďalšími každodennými povinnosťami, prevádzkovatelia udalosti v americkom meste Las Vegas si taktiež povedali, prečo by nám nemohli takýmto spôsobom pomôcť aj teraz.

Takto by sa zabránilo hromadnému stretnutiu ľudí, ktoré môže spôsobovať potenciálnu hrozbu. Na obrazovke uvidíte všetky produkty, ktorých uvedenia sme sa mali dočkať na samotnej udalosti.

Udalosť zažije každý rovnako – cez obrazovku

Taktiež sa odvysielajú všetky naplánované konferencie spoločností. CES je tu s nami už cez 50 rokov a stále nám prináša ukážku toho najlepšieho, čo nám aktuálna doba ponúka.

V januári 2021 sa teda nebude cestovať nikam, no novinky budeme sledovať z pohodlia domova. Tým pádom nebude nutné za eventom cestovať, ale zúčastniť sa ho môže prakticky ktokoľvek zo všetkých kútov sveta, čo je možné tentokrát považovať za výhodu.

Všetci však dúfame, že sa situáciu s nákazou podarí zminimalizovať a my sa budeme môcť zúčastňovať podobne veľkých, technologických udalostí aj osobne.

Náš tip
Google ruší konferenciu Cloud Next ’20, no prichádza s náhradou
30.7.2020
Zdroj: Zdroj titulnej fotografie: TECHbyte.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+