MojAndroid

Na práve prebiehajúcej tech konferencii CES 2019 v Las Vegas spoločnosť Lenovo predstavila novú skupinu inteligentných zariadení zo svojho portfólia – produkty určené na transformáciu a zlepšenie spôsobov, akými ľudia žijú, pracujú a hrajú sa. Využívajú pri tom silu inteligentnej technológie prostredníctvom internetu vecí (IoT) a umelej inteligencie (AI).

Transformácia spôsobu, akým žijeme

Lenovo sa opäť spojilo s Google – tentokrát pri odhalení Lenovo Smart Clock s Google Asistentom. Zariadenie je určené pre vašu spálňu, pričom vám pomôže s večerným oddychom, naštartuje váš deň, môže ovládať vašu inteligentnú domácnosť a vypočujete si s ním vašu obľúbenú hudbu vďaka funkcii multi-room audio grouping.

V spolupráci s Amazonom Lenovo vytvorilo Lenovo Smart Tabs, novú kategóriu 2v1 tabletov, ktoré sa premenia na plne funkčné inteligentné obrazovky s Amazon Alexa. Umiestnite Lenovo Smart Tab do Lenovo Smart Dock, ktorý je zadarmo a tablet sa transformuje do inteligentného zobrazovacieho zariadenia v „show móde“ s plnohodnotným vizuálnym obrazom a ostrým, priestorovo-plným zvukom, ktorý dopĺňajú reakcie od Alexy prichádzajúce odkiaľkoľvek z miestnosti. S Lenovo Smart Tabs teraz majú domácnosti prístup k plne vybavenému Android tabletu, ktorý funguje aj ako uzol pre zariadenia inteligentnej domácnosti.

Premena spôsobu, akým sa hráme a pracujeme

Umelá inteligencia a pokročilé zvukové a obrazové technológie, vytvárajú doteraz najinteligentnejšiu novú generáciu počítačov Yoga. Yoga S940 je ultratenký notebook a prináša nové (najmä bezpečnostné funkcie) vďaka funkciám umelej inteligencie. Napríklad, keď odvrátite svoju hlavu od obrazovky vášho monitoru, senzory Yoga S940 poháňané umelou inteligenciou dokážu detekovať vašu neprítomnosť a automaticky zamknúť displej na ochranu vašich dát, aby ich ostatní nevideli. Taktiež vás môže upozorniť, keď vám váš zvedavý sused nazerá na vašu obrazovku cez rameno alebo vám pomôcť zvýšiť produktivitu tým, že kontextuálne presuniete otvorené okná a obsah na pripojený externý monitor, na základe vašej pozornosti, zámeru a zamerania.

Pre umelcov a dizajnérov nie je nič lepšie, ako kreslenie s ceruzou na papier. Nová Yoga A940 – all-in-one desktop je tu, aby toto presvedčenie zmenila. Vytvorený pre tvorcov digitálneho obsahu, Yoga A940 s Windows 10, je výkonnou a kreatívnou paletou s voliteľným veľkým 27-palcovým 4K IPS dotykovým displejom s Dolby Vision, ktorá oživuje zábavný obsah vďaka ultra jemnej kvalite obrazu. Má otočný záves, ktorý umožňuje naklonenie displeja do pohodlného 25-stupňového režimu kreslenia, pre mimoriadnu flexibilitu a stabilitu pri kreslení, skicovaní alebo komentovaní s digitálnym perom.

Dnešní profesionáli majú pri behaní z jedného mítingu na druhý viac ako dosť vecí, ktoré musia so sebou prenášať – od vlastných notebookov, telefónov, nabíjačiek a ďalších. Vďaka uvedomeniu si týchto používateľských ťažkostí Lenovo zjednotilo dva kusy príslušenstva do jedného a vytvorilo najnovšiu generáciu Yoga myši s laserovým prezentérom. S iba jedným otočením sa zmení z ergonomickej myši s až 1,600 DPI  senzorom pre vysoko precízne sledovanie na každom povrchu, na plochý, plne funkčný laserový prezentér (a naopak).

Taktiež bol obohatený herný zoznam zariadení Lenovo Legion a je výkonnejší ako kedykoľvek predtým – s novou radou vysokovýkonných desktopových počítačov a celou rodinou vynovených herných doplnkov a monitorov.

10.1.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+