MojAndroid

V poslednom čase sa akoby roztrhlo vrece s novými all-in-one počítačmi s operačným systémom Android. Čerstvým prírastkom do narastajúcej rodiny produktov sa zapísal model HP Slate21 Pro, ktorý ponúka 21,5-palcovú dotykovú FullHD obrazovku s technológiou IPS a výkonný čip Nvidia Tegra 4 vo svojich útrobách. Zariadenie pracuje na systéme Android 4.3 Jelly Bean s plným prístupom do obchodu Google Play.

HP slate21 pro

Hardvérová špecifikácia je v tomto momente len veľmi strohá. Zariadenie je vybavené montážnou doskou VESA, WiFi v štandardoch a/b/g/n, Bluetooth 4.0 a HD web kamerou. Podobne, ako niektoré iné modely z tejto kategórie, aj novinka od HP je cielená najmä pre biznis sektor, napríklad pre hotely alebo počítačové triedy na základných či stredných školách. S týmto súvisí aj softvérová výbava, takže tu nájdeme predinštalované Google dokumenty resp. Google Drive, kancelársky balík Kingsoft Office Suite, aplikáciu Citrix Receiver pre prístup k Windows počítačom, ďalej softvér Citrix XenMobile a 50 GB úložného priestoru na službe Box.net.

Spoločnosť HP prezradila odporúčanú maloobchodnú cenu v Spojených štátoch, ktorá bola stanovená na 399 dolárov (292 EUR). V tejto cenovej kategórií bude musieť nový model súperiť s už existujúcimi all-in-one počítačmi so systémom Windows.

Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+