MojAndroid

CES 2013 sa nezadržateľne blíži a už sa začínajú objavovať novinky a predpovede, ktorá spoločnosť, s akou novinkou, sa na výstave CES 2013 predstaví. Podľa všetkého, spoločnosť Samsung vytiahne zbrane najsilnejšieho kalibru a na CES 2013 príde s novinkou v podobe flexibilného displeja s uhlopriečkou až 5,5 palca. Chýbať nebudú ani ďalšie novinky z oblasti spotrebnej elektroniky, ktorým Samsung venuje pozornosť, ako sú novinky v televíznych prijímačoch.

Flexibilný displej z dielne Samsungu by mal mať teda 5,5 palca uhlopriečku, rozlíšenie 1280 x 720 bodov s hustotou 267 bodov na jeden palec. Podľa vyjadrení predstaviteľov zo spoločnosti Samsung, tento displej by nemal byť problém ohnúť. Zatiaľ je však displej len v štádiu demo výrobku a spoločne s vývojom displeja sa pracuje aj na pokrytí v podobe dotykovej technológie a pokrytia v podobe ochranného skla.

Spoločnosť Samsung podobný displej predstavila už počas výstavy CES 2011, no naďalej pracuje na vývoji a zvyšovaní rozlíšenia displeja. Prototypy ohýbateľných displejov v minulosti predstavili aj spoločnosti ako Nokia a LG.

Zdroj, foto: CNET

20.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+