MojAndroid

Spoločnosť LG plánuje predstaviť na CES 2013 niekoľko zaujímavých uprav svojich mobilných zariadení, ktoré by mali priniesť kompaktnejšie telo s veľkými displejmi a úzkym rámikom, ktorý nebude takmer vidieť. Na CES 2013 LG predstaví displeje smartfónov, tabletov a televízorov od uhlopriečky 4,7 palca až do veľkosti 84 palcov, všetky s vysokým rozlíšením.

Pripravovaný smartfón z dielne spoločnosti LG so 4,7 palcovou obrazovkou by mal mať len 1 milimeter široký rámik, ďalšou novinkou je displej s uhlopriečkou 5,5 palca a Full HD rozlíšením s hustotou bodov až 403 ppi. Pripravovaný je aj displej s uhlopriečkou 7 palcov, ktorého hustota bodov by mala dosiahnuť až 324 ppi a rozlíšenie by malo byť taktiež na úrovni 1920 x 1080 bodov, teda Full HD.

Trend zvyšovania hustoty bodov a zvyšovania rozlíšenia displejov nezasahuje však len do kategórie tabletov a smartfónov. Ostáva aj naďalej vysokou snahou, zužovanie rámikov tak, aby tie na displejoch zaberali čo najmenší priestor a v budúcnosti by pri najnovších typoch displejov nemali presiahnuť viac ako 2 milimetre.

Zdroj, foto: LG, GSM Arena

28.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+