MojAndroid

Motorola na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2011 predstavila niekoľko zaujímavých Android zariadení, ktoré si teraz postupne predstavíme. Prvým bude Android tablet Motorola XOOM, ktorý beží na najnovšej verzii Android OS 3.0 Honeycomb.

Tablet Motorola XOOM má 1 GHz dvojjadrový procesor, 10,1 palcový širokouhlý HD displej a 2 kamery: predná 2 MPx na videohovory a zadná 5 MPx pre fotografovanie a nahrávanie videa v 720p HD kvalite. Nechýba Bluetooth, WiFi a podpora pre 3G, ako aj možnosť vyskúšať 4G sieť (LTE). Zariadenie obsahuje aj vústup HDMI. Odporúčaná cena bola stanovená v rozpätí 400-600 dolárov.

Video “making of the Motorola XOOM”

Motorola ATRIX 4G

Motorola ATRIX 4G je špičkový Android smartfón s dvojjadrovým procesorom. Toto zariadenie navrhnuté tak, aby sa po vložení do dock stanice s Motorola Webtop systémom zmenilo na netbook. Zaujmu aj technické parametre: NVIDIA Tegra 2 1GHz dvojjadrový procesor, 4-palcový qHD displej, 1GB RAM a 16GB interná pamäť. Špecifikáciu dopľňa podpora 4G siete HSPA+, dve kamery (predná len VGA, zadná 5 MPx s LED bleskom), Bluetooth 2.1+ EDR, WiFi a výkonná batéria s kapacitou 1930 mAh, podľa výrobcu s výdržou až 9 hodín hovoru. Ďalšia batéria je súčasťou dock stanice, ktorá dokáže zvýšiť výkon na dvojnásobok. Novinkou je skenovanie otlačkou prsta užívateľa. Sken sa nachádza na zadnej strane telefónu a má prispieť k zvýšeniu bezpečnosti. Zariadenie pobeží na verzii Android 2.2 FroYo s nadstavbou MotoBlur. Cena za toto zaujímavé zariadenie zatiaľ nebola oznámená.

Motorola BIONIC (Moto Droid Bionic)

Ďalšou novinkou, ktorá bola predstavená na CES 2011 spoločnosťou Motorola je zariadnie Bionic = Moto Droid Bionic. Tento smartfón je tiež obdarovaný  dvojjadrovým procesorom, 4,3-palcovým displejom a dvoma kamerami. Opäť nechýba podopra 4G a verzia Android 2.2 FroYo s nadstavbou MotoBlur. Zariadenie je primárne určené pre biznis zákazníkov. Cena je opäť neznáma, Motorola prezradila termín uvedenia zariadenia na trh: Q2/2011.

7.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+