MojAndroid

Herný priemysel sa už dávno týka aj smartfónov. Nájdeme medzi nimi naozaj výkonné herné mašiny, no samozrejme aj lacnejšie zariadenia s oveľa nižším výkonom. Smartfóny, ktoré sú zamerané hlavne na hry, ponúkajú napríklad výrobcovia ako Asus (ROG Phone), Xiaomi (Black Shark) či Razer (Razer Phone). Tie obsahujú najvýkonnejšie procesory a dostatok operačnej pamäte na to, aby bol zážitok z hrania  čo najlepší.

Nekončí to však len tu. Disponujú napríklad špeciálnym chladením, kvalitnými stereo reproduktormi, 3,5 mm audio jackom a v neposlednom rade silnou batériou či zaujímavým príslušenstvom. Pravdou je, že hranie bez problémov zvládnu aj vlajkové lode ostatných výrobcov, ktoré nie sú primárne určené na hranie. No aj tie ponúkajú výkonné komponenty a problémy im nerobia ani tie najnáročnejšie hry.

Minimálne požiadavky herných smartfónov s certifikáciou

Google teraz pracuje na programe certifikácie zariadení pre hranie. Prvýkrát sme o tom mali možnosť počuť v júli tohto roku. Avšak žiadnych detailov sme sa nedočkali. Teraz sa však na povrch dostal zaujímavý dokument, ktorý o tomto zámere povie oveľa viac. Prišiel s ním portál XDA Developers.

Ide vlastne o zoznam minimálnych požiadaviek, ktoré musia smartfóny splniť na to, aby certifikáciu herného zariadenia dostali. Nachádzajú sa tu minimálne požiadavky týkajúce sa procesora, operačnej pamäte a podobne. Certifikované herné zariadenia budú musieť podporovať Vulkan Graphics API verzie 1.1 a prejsť viacerými testami.

Google dokonca prijíma nových zamestnancov, ktorí sa budú venovať práve certifikácii smartfónov na hranie. Informácie o tom, kedy sa má program spustiť, zatiaľ nie sú.

Náš tip
Asus ROG Phone II prichádza do Európy, poznáme cenu
14.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+