MojAndroid

Krátko po tom, čo si Travis Kalanick, CEO spoločnosti Uber vzal z rodinných dôvodov pracovné voľno, prišla ďalšia dôležitá správa. Na návrh členov predstavenstva spoločnosti a po dlhšej diskusii sa Kalanick napokon vzdal svojej funkcie v prospech napredovania spoločnosti.

Koniec éry

“Milujem Uber viac ako čokoľvek na tomto svete a v tomto náročnom čase v mojom osobnom živote som prijal návrh investorov a odstúpil som zo svojej pozície, aby sa Uber mohol vrátiť na cestu k budovaniu miesto toho, aby ho zachvátil ďalší rozbroj,” uviedol Kalanick pre New York Times.

Pre Kalanicka to nie je vôbec ľahká situácia. Spoločnosť Uber už niekoľko mesiacov sužujú škandály spojené s diskrimináciou a obťažovaním na pracovisku, ktoré vyústili do odvolania 20 vysoko postavených zamestnancov a manažérov spoločnosti. V tom čase zažil Kalanick aj životnú krízu, keď v nehodu na lodi neprežila jeho mama. Aj to bol dôvod pre voľno, ktoré si vzal pred niekoľkými dňami, no pôvodne sa plánoval podieľať na všetkých strategických rozhodnutiach firmy aj počas svojej absencie.

Zmeny sú nevyhnutné

Po jeho odchode tak prišla firma o ďalšieho popredného predstaviteľa. Kvôli spomínaným škandálom boli prepustení alebo sa vzdali pozície aj COO, CFO a CMO spoločnosti Uber. Tá tak teraz zrejme prejde výraznejšou transformáciou. Uvidíme, ako sa do odrazí na koncových službách, alebo či zostanú tieto zmeny pre samotných používateľov neviditeľné.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

22.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+