MojAndroid

Rok 2019 je jednoznačne rokom príchodu ohybných, respektíve skladacích smartfónov. Na predstavenie skladacích smartfónov Samsung Galaxy Fold a ešte viac dychberúci Huawei Mate X reagovali ďalšie spoločnosti. Behom roka by sme sa mali dočkať napríklad predstavenia skladacej Motoroly Razr alebo Xiaomi Mi Fold. Jednu spoločnosť ale necháva tento trend smartfónov chladnou. Obľúbeného výrobcu prémiových smartfónov OnePlus. Potvrdil to CEO spoločnosti Pete Lau v rozhovore so študentmi na Európskom inštitúte dizajnu v talianskom Miláne.

Podľa neho nie sú skladacie smartfóny pripravené prísť na trh a nie len kvôli cene. Tvrdí, že neprinášajú nič zásadné oproti klasickým smartfónom. Ohybné displeje majú potenciál a aspoň momentálne nie v smartfónoch. OnePlus sa podľa neho chce teraz zamerať na výrobu smart TV a prísť s novým typom ovládania pomocou umelej inteligencie, ktorá sa bude učiť návykom používateľa. Spoločnosť OnePlus by tiež rada prenikla do automobilového priemyslu, kde by chcela využiť 5G technológiu pre lepšieho virtuálneho asistenta. V blízkej dobe nás čaká predstavenie novej vlajkovej lode OnePlus 7 s výsuvnou selfie kamerou, ktorá ale opäť nebude mať bezdrôtové nabíjanie. Tento rok by sme mali dokonca dočkať troch modelov OnePlus 7.

14.4.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+