MojAndroid

Predchádzajúci americký prezident Donald Trump určite nebol pre Čínu, čínske spoločnosti a hlavne značku Huawei spojencom. Jeho administratíva pred dvoma rokmi zaradila Huawei na čiernu listinu. Smartfóny tohto výrobcu kvôli tomu prišli o Google aplikácie, čo znížilo záujem zákazníkov a utlmilo rast spoločnosti. Podľa portálu SouthMorningChinaPost šéf Huawei volá po zlepšení vzťahov s nástupom nového prezidenta Joea Bidena.

CEO Huawei dúfa vo väčšiu otvorenosť USA, ale pochybuje o tom

CEO a zakladateľ spoločnosti Žen Čeng-fej (Ren Zhengfei) sa tak vyjadril v utorok pre toto čínske médium. Dúfa, že sa bude môcť čoskoro porozprávať s novým americkým prezidentom aspoň telefonicky.

“Hovoril by som s ním o spoločnom vývoji. USA aj Čína potrebujú rozvíjať svoju ekonomiku, pretože je to dobré pre celú spoločnosť a finančnú stabilitu.”

V rozhovore tiež hovorí, že dúfa v otvorenejšiu politiku USA voči Číne.

“Povoliť americkým firmám, aby dodávali tovar čínskym zákazníkom, napomáha aj ich vlastným finančným výsledkom. Ak vzrastú výrobné kapacity Huawei, bude to znamenať, že aj americké firmy toho predajú viac. Bola by to win-win situácia. Verím, že až bude nová administratíva hodnotiť svoju stratégiu, vezme tieto záujmy do úvahy. Huawei stále dúfa, že bude môcť kupovať veľa amerických komponentov, súčiastok a strojov, tak aby sa americkej spoločnosti rozvíjali spolu s čínskou ekonomikou.”

Zároveň ale dodal, že tomu veľmi neverí, čo potvrdzujú aj prvé kroky Joea Bidena v prezidentskom úrade. Joe Biden síce chce obnoviť vzťahy s demokratickými spojencami v Európe, ale neplánuje ustupovať nedemokratickým režimom.

Huawei sa darí aj napriek sankciám

CEO spoločnosti Huawei zároveň v rozhovore tvrdí, že minulý rok zaznamenala väčšie príjmy než v roku 2019. Podľa správ z pondelka malo ísť o rekordných 136,7 miliárd dolárov. Spoločnosť aktuálne vyrovnáva straty z priemyslu so smartfónmi pomocou ťažobného priemyslu, inteligentných letísk a ďalších oblastí podnikania gigantu. Zároveň sa zakladateľ vyjadril, že spoločnosť nemá v pláne predávať svoje ďalšie podniky a tiež nemá prísť ku zmenám vo vedení. Žen Čeng-fej taktiež poprel fámy o predaji prémiových značiek rady P a Mate.

CEO Huawei
Zdroj: SouthMorningChinaPost.com

Len pred pár mesiacmi pritom spoločnosť predala svoju samostatnú značku Honor. Tá vďaka tomu očakáva, že jej chystané smartfóny dostanú certifikáciu Googlu a bude môcť opäť využívať Google aplikácie vrátane obchodu Google Play. CEO Huawei tiež v rozhovore označil iPhone 12 od spoločnosti Apple za najlepší smartfón na svete a jeho obľuba v Európe podľa neho potvrdzuje kvalitu 5G sietí Huawei. Dodal, že USA by mal zvážiť svoju stratégiu v oblasti technológii čipov, nakoľko sa Intel aktuálne potýka s problémami. Huawei by bolo dokonca otvorené spoločnému vývoju 5G technológií.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android hier, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (2/2021)

 

12.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+