MojAndroid

Samsung nemá za sebou najlepšie obdobie, keď ho v predajnosti mobilných telefónov predbehol úhlavný konkurent z Apple. Už minulý rok znamenal výrazné spomalenie rastu spoločnosti a predajov jej zariadení. Na svedomí to majú najmä výrobcovia dostupných zariadení, ktorí si ukrajujú čoraz väčší kus z koláča. Na mysli máme napríklad spoločnosť Xiaomi, ktorá ponúka výkonné zariadenia za oveľa dostupnejšiu cenu, ako konkurencia. CEO spoločnosti Cyanogen Kirt McMaster teraz povedal, že toto je začiatok konca pre veľkých výrobcov ako Samsung a že v priebehu približne piatich rokov bude kórejský gigant úplne zničený práve konkurenciou, ktorá si za svoje prémiové produkty neúčtuje tak veľa.

McMaster tiež poukázal na to, že Samsung už teraz stratil vedúce postavenie v Indii na poli “hlúpych” zariadení. V tomto smere ho predbehla spoločnosť Micromax, pričom všetko sa to zomlelo veľmi rýchlo a Micromax získal vedúce postavenie v priebehu ôsmich mesiacov. McMaster predpovedá, že úplná záhuba spoločnosti by mohla prísť v priebehu 3-5 rokov. Ako argument tiež uvádza historický vývoj a úpadok spoločností Nokia a RIM (zariadenia BlackBerry).

oneplus-one-1

Naznačil tiež, že v priebehu najbližších rokov by mohol podobný osud stretnúť aj spoločnosť Apple, ktorá stále nie je schopná konkurovať na poli dostupných zariadení. Posledný pokus s modelom iPhone 5C určite neznamenal schopnosť konkurovať dostupným zariadeniam a nič nenaznačuje tomu, že by sa Apple chcel vzdať renomé spoločnosti, ktorá vyrába iba luxusné zariadenia. Rovnako ale nič nenaznačuje tomu, že by Apple mal stratiť niečo zo svojej enormnej hodnoty.

Spoločnosť Cyanogen nám pritom už dlho ukazuje, aký môžu mať dostupné zariadenia potenciál. Dokázala to aj so zariadením OnePlus One, ktoré stále patrí medzi najlepšie zariadenia na trhu v pomere cena/výkon a ktoré sa už čoskoro začne predávať aj na Slovensku. Uvidíme, či sa slová CEO spoločnosti Cyanogen naplnia aký bude osud veľkých výrobcov smartfónov, ktorí už niekoľko rokov dominujú trhu.

Zdroj: Business Insider via Android Authority

6.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+