MojAndroid

Prezident Andrej Kiska schválil novelu zákona o hazardných hrách, ktoré sú už dlhšiu dobu diskutovanou témou na Slovensku. Novela zákona ale nerieši iba reguláciu herní v kamenných prevádzkach, ale aj prevádzku online herní s hazardnými hrami. Spôsob, akým zákon situáciu rieši, je veľmi podobný cenzúre.

Napriek tomu, o akú kontroverznú tému ide, v parlamente platí pravý opak. Poslanci nechali všetky nezrovnalosti bokom a takmer jednohlasne sa zhodli v prospech novely zákona. Za prijatie hlasovalo až 109 zo 142 prítomných poslancov a pečiatku na právoplatnosti dal teraz prezident Kiska. Čo to znamená pre online herne? Jednoducho to, že ak sa herňa riadne nezaregistruje a nebude na Slovensku odvádzať dane, Slováci k nej možno nebudú mať prístup.

Predstavte si to – ste zvyknutí na to, že navštevujete určité stránky a zrazu budú tieto stránky zablokované. Po zadaní URL adresy na vás vyskočí upozornenie s textom, ktorý hovorí o vládnych nariadeniach a reguláciách. Ak vám to pripomína vládnu cenzúru, nie ste v tom sami. Samozrejme, obmedzovanie hazardu je veľmi kontroverzná téma, no ešte kontroverznejšie je, či by sa táto téma mala prejaviť v cenzurovaní internetu. Čo si myslíte vy? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom váš názor na túto situáciu. Na úvodnú várku blokovaných stránok sa pritom môžeme tešiť už v lete budúceho roka, čo je ešte skôr, ako plánovaný začiatok roka 2018.

Aktualizované 28. decembra o 09:30

Okrem našich názorov si môžete pozrieť aj názory iných ľudí na webe internetbezcenzury.sk. K celej problematike tam nájdete oveľa viac zaujímavých informácií s odvolaním sa na konkrétne časti novely zákona. Podrobný postup iniciatívy Internet bez cenzúry môžete sledovať aj na Facebooku, kde tiež môžete vyjadriť svoj názor k danej problematike.

Zdroj: TASR via etrend

23.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+