MojAndroid

O súťaži CATapultuj svoj sen, ktorú organizuje spoločnosť TCCM, zástupca známej značky CATsme vás pred pár mesiacmi už informovali v staršom článku.

Nejaký čas od vtedy už ubehol a prvý ročník súťaže sa medzitým dostal do svojho úspešného finále a poznáme jej víťaza. Z viac než dvesto prihlásených projektov porota vybrala desiatich kandidátov, s ktorými sa počas novembra stretla a vybrala toho najlepšieho. Tým najlepším, a zároveň historicky prvým víťazom súťaže sa stal Juraj Koreň, profesionálny paraglidista, tandemový a súťažný pilot z Banskej Bystrice.

V prvom rade by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí venovali čo i len sekundu zo svojho drahocenného času na to, aby skúsili šťastie v našej súťaži. Teší ma, že Slováci sa ukázali ako ambiciózny národ, plný svetových nápadov a zaujímavých snov. Žiaľ, vybrať sme mohli iba jedného, hoci mnohé projekty sa nám osobne veľmi páčili, a tak nám bolo zaťažko určiť prvenstvo spomedzi toľkých skvelých ideí.

Vysvetľuje Claudia Petöová, zástupca značky mobilných telefónov CAT na Slovensku.

Paraglidista už aj ambasádorom CAT

Juraj Koreň je mladý profesionálny paraglidista, tandemový a súťažný pilot, ktorý sa venuje aj alpinizmu a behu. Narodil sa v Starej Ľubovni a momentálne žije v Banskej Bystrici. Juraj je letecký dobrodruh, má za sebou extrémne súťaže svetového či európskeho formátu a vytvoril niekoľko paraglidistických rekordov doma aj v zahraničí. Lietal v Alpách, Pyrenejách, expedične v Kaukaze, Dračích horách, Altaji a Himalájach a má skúsenosti z extrémnych situácií počas sólo bivakovacích preletov v týchto vysokých horách. Vzdialenostné rekordy z rodného Slovenska i Himalájí a Kaukazu svedčia o tom, že je pilot všestranný a skúsený. Má za sebou aj mnoho zimných výstupov v Tatrách. Tieto všetky skúsenosti chce aktuálne preniesť do veľkého dobrodružného projektu, ktorý na svete nemá obdobu – SEVEN VIRGIN SUMMITS.

Juraj nás však oslovil nielen svojou ideou, ale aj charizmou a bohatými zážitkami, ktoré počas svojej kariéry profesionálneho paraglidistu zažil. Jeho aktivity a projekty, ktoré chystá na najbližšie obdobie nám spomedzi všetkých kandidátov najlepšie zapadli do nášho konceptu extrémne odolných zariadení. Smartfóny CAT tak Juraja počas roka 2018 budú sprevádzať na cestách a počas jeho letov po Antarktíde, v Himalájach či v Španielsku.

Dodáva Petöová. Víťaza spoločnosť podporí finančnou odmenou vo výške 5000 €. Viac informácií o projekte CATAPULTUJ SVOJ SEN nájdete na webstránke projektu.

Zdroj: Tlačová správa

5.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+