MojAndroid

Leto 2016 bolo v oblasti mobilných hier prelomové. Presne šiesteho júla 2016 sa do obchodov Google Play a App Store dostala nová hra Pokémon Go, ktorá na niekoľko mesiacov ovládla rebríčky v sťahovaní na oboch platformách. Vývojári zo štúdia Niantic však teraz prichádzajú s novou hrou Catan – World Explorers, ktorá je inšpirovaná známou stolovkou.

Opäť v rozšírenej realite

Rozšírená realita nie je v mobilných hrách novinkou, aj keď Pokémon Go má na popularizácii prepojenia virtuálneho sveta s tým reálnym veľké zásluhy. Pre štúdio Niantic, ktoré patrí pod Google, to však nebola prvá hra tohto typu. Pri vývoji Pokémon Go čerpali zo skúseností, ktoré získali s hrou Ingress. Tá funguje na podobnom princípe ako výrazne známejší Pokémon Go a hráčov motivovala ku skutočnému pohybu. Vývojári v tomto štýle pokračujú aj s ich ďalšou hrou Catan – World Explorers. Svet Catan môžete poznať vďaka známej stolovej hre s rovnomenným názvom.

V Catan – World Explorers budú teda hráči opäť prirodzeným spôsobom vyzývaní ku skúmaniu svojho okolia s cieľom získavať potrebné suroviny, ktoré vychádzajú zo stolovej hry. Ide napríklad o zrno, tehly, vlnu, drevo a iné. Pomocou surovín si môžete vytvárať takzvané stavebné karty, vďaka ktorým si môžete skromné sídla rozšíriť na obrovské statky a veľké metropoly. Rôzne karty budú vyžadovať rôzne špecifické zdroje, preto bude možné už nazbierané suroviny vymieňať a predávať za iné.

S podporou multiplayeru

Ako ďalej informuje Niantic v oznámení, Catan – World Explorers bude podporovať multiplayer. Vďaka nemu sa budete môcť spájať s rôznymi kamarátmi a vytvárať tak tímy, spoločne zbierať suroviny a rozširovať svoje územie. Cieľom hry je budovanie čo možno najrozsiahlejších miest, preberať tak kontrolu nad konkrétnymi lokalitami a získavať Víťazné body. Hra sa momentálne dostáva do fázy beta testovania. Ak chcete získať skorší prístup a byť súčasťou bety, môžete skúsiť šťastie a zaregistrovať sa na oficiálnej stránke hry.

Kedy sa hra dostane do ostrej verzie zatiaľ nie je známe.

Náš tip
Najlepšie spoločenské Android hry pre celú rodinu
3.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+