MojAndroid

Svetlo sveta uzrel v týchto dňoch prvý tablet značky CAT (výrobca odolných zariadení). Konkrétne ide o tablet CAT T20. Novinka beží na plnohodnotnom operačnom systéme Windows 10 a ponúka podporu LTE pripojenia. Tablet je určený pre prácu v náročných podmienkach, kde je extrémna odolnosť zariadenia nutnosťou, ako je to pri CAT zariadeniach už zvykom.

Skonštruovaný pre tie najnáročnejšie podmienky

Certifikácia IP67 zaručuje, že tablet odolá ponoru až jeden meter pod vodnou hladinou počas až 30 minút. Odolá tiež vlhkosti, piesku, prachu a spĺňa náročné požiadavky vojenského štandardu MIL SPEC 810G. CAT T20 je odolný voči pádom z výšky 1,8 metra, vibráciám, tekutinám, slanej hmle a vydrží tiež extrémny atmosférický tlak. Tento odolný tablet ponúkne tiež skvelý výkon, a to aj v tých najhorších poveternostných podmienkach a pri veľmi vysokých, či naopak, veľmi nízkych teplotách.

Nový odolný tablet CAT T20 je tiež ideálnym riešením pre oblasti, v ktorých príležitostne panujú extrémne podmienky a kde by bežné tablety zlyhali. Uvedené podmienky zahŕňajú napríklad veľké výkyvy v teplotách a tlaku vzduchu, vonkajšie namáhanie vplyvom piesku, prachu či znečistenými kvapalinami alebo soľným aerosolom. To sú podmienky typické, o.i. v letectve, baníctve či v energetickom priemysle alebo v lodnej doprave.

Čím disponuje CAT T20?

Cat T20 má 8 palcový displej. Pod odolným šasi mu bije srdce v podobe štvorjadrového procesora Intel Atom Z8350, 1,44 GHz. Sekunduje mu 2GB RAM a 64 GB úložný priestor. Zadná kamera disponuje 5 MPix a naopak predná 2MPix. Tablet váži 650g a jeho rozmery sú 220 x 143 x 14 mm.

“S tabletom CAT T20 vychádzame v ústrety požiadavkám našich zákazníkov na robustný tablet, ktorý môžu používať za každého počasia. Naši zákazníci pracujú v stavebníctve, výrobe či logistike, a práve v týchto odvetviach je po odolných tabletoch veľký dopyt,” – povedal Peter Stephens, riaditeľ spoločnosti Bullitt Group, globálny držiteľ licencie na mobilné zariadenia CAT.

Balenie CAT T20 obsahuje praktické pútko na ruku, microUSB 3.0 kábel a nabíjačku. Tablet CAT T20 môžete nájsť v slovenských obchodoch od polovice novembra za odporúčanú maloobchodnú cenu 649 eur.

Zdroj: tlačová správa

29.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+