MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: 4500 mAh v základe, vydrží toho naozaj veľa

CAT S61 ponúka batériu s nadštandardnou kapacitou až 4500 mAh. Tá dokáže telefón udržať nažive naozaj dlhú dobu. Výdrž je vysoko nadpriemerná. Samozrejme, pokiaľ mu nedáte vydýchnuť, úroveň nabitia bude klesať rýchlejšie, no prežiť s ním dva dni nie je žiadny problém. Pri šetrení sa môžete spoľahnúť aj na dlhšiu výdrž. Nám pri teste vydržal približne dva dni a to sme ho rozhodne nešetrili. Nonstop zapnuté WiFi aj dáta, nejaké hovory, e-mailová komunikácia a, samozrejme, že sme sa na ňom aj hrali. Rovnako sme skúšali fotoaparát aj laserové meranie vzdialenosti.

Vyskúšali sme aj rýchlosť nabíjania. To nepatrí medzi najrýchlejšie, no nič iné sme pri batérii s takouto kapacitou ani nečakali. Priebeh nabíjania si môžete pozrieť tu:

 • 15 min: 40%
 • 30 min: 49%
 • 45 min: 56%
 • 60min: 65%
 • celkové nabitie: 2 hodiny 21 minút

Na naše prekvapenie sa smartfón dokázal nabiť za prvých 15 minút z 0 až na 40 %, čo je veľmi zaujímavý výsledok. Potom sa už ale nabíjanie výrazne spomalilo, o čom svedčí aj výsledný čas.

Záverečné hodnotenie

CAT S61 je rozhodne zaujímavé zariadenie. Nie je však určené pre masy, svojich fanúšikov si nájde len pri určitej skupine ľudí. Pre nich môže byť úplne ideálnym zariadením na komunikáciu, internet, fotografovanie a mnohé ďalšie veci, ktoré dokáže. Hlavnou výhodou je silná batéria, kvalitné spracovanie, ktoré vydrží aj nešetrné zaobchádzanie a v neposlednom rade zvýšená odolnosť voči vode. Ponúka zaujímavé funkcie navyše na čele s termokamerou, vstavaným meračom kvality ovzdušia či laserovým meracím systémom. Niekomu môže chýbať skener odtlačkov prstov, nevýhodou môže byť naozaj vysoká cena, ktorá atakuje hranicu 900 €.

7.2

CAT S61

CAT S61 je veľmi zaujímavé zariadenie. Už dizajn naznačuje tomu, že sa jedná o robustný smartfón, ktorý toho vydrží naozaj veľa. Nevadí mu náhla zmena počasia, vydrží pobyt pod vodou a prežije aj nejaké tie pády. Oproti minulej generácii sa zlepšil hlavne displej, ktorý aktuálne ponúka Full HD rozlíšenie. Hlavnými devízami tohto zariadenia sú termokamera, merač teploty a kvality ovzdušia a v neposlednom rade laserový merač vzdialenosti. Fotoaparát podáva prekvapivo veľmi slušné výsledky, aj keď jeho nastavenia sú minimálne a aplikácia vyzerá ako spred pár rokov. Pochváliť sa môže aj veľkou batériou s kapacitou 4500 mAh, ktorá mu zaručuje veľmi dobrú výdrž. CAT si za tento model však pýta takmer 900 €. Za túto cenu by sme privítali výkonnejší procesor a lepšiu optimalizáciu systému, hlavne aplikácie fotoaparátu, ktorá je naozaj pomalá.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
60 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Odolnosť
 • Termokamera, merač kvality ovzdušia, laseový merač vzdialenosti
 • Slušný fotoaparát

 • Slabší procesor
 • Väčšie rozmery a hmotnosť
 • Cena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+