MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém a špeciálne aplikácie: Výnimočný smartfón

CAT S61 beží na operačnom systéme Android 8.0 Oreo. Výrobca sľubuje aj aktualizáciu na nedávno predstavený Android P. Smartfón nám len pár minút po rozbalení ponúkol menšiu aktualizáciu. Dúfame, že výrobca bude v tomto trende pokračovať aj naďalej. Systém beží vcelku plynulo. S vlajkovými loďami ostatných výrobcov sa to síce porovnať nedá, no určite nesklame. Zariadenie obsahuje takmer čistý Android, no pridáva extra funkcie a veľmi zaujímavé aplikácie.

Aplikácia s názvom “merať” ponúka možnosť presne odmerať vzdialenosť medzi smartfónom a objektom, na ktorý zamierite. Funguje to pomocou integrovaného laseru na zadnej strane zariadenia. Stačí zapnúť aplikáciu a môžete začať. Najskôr vás ale upozorní na to, aby ste laserom nemierili do očí ľudí, pretože im môžete vážne poškodiť zrak. Laser je potrebné najskôr nakalibrovať a potom môžete aplikáciu začať využívať. Dokáže odmerať aj vzdialenosti medzi objektami na fotografii a mnoho ďalšieho.

Ďalšia zaujímavá aplikácia má názov “Air”. Tá vám dokáže odmerať aktuálnu teplotu prostredia, v ktorom sa smartfón nachádza, rovnako aj vlhkosť. Používa na to senzor na pravej strane zariadenia. Okrem tohto však dokáže odmerať aj kvalitu ovzdušia. Ukáže vám či je vzduch v miestnosti, kde sa nachádzate v norme alebo by ste sa tam mali zdržiavať čo najmenej.

App Toolbox je akýmsi obchodom aplikácií. Môžete ho využívať namiesto štandardného Google Play. Ponúka pekné grafické spracovanie a viac kategórií aplikácií, takže jednoduchšie vyhľadáte sú svoju. Rovnako vám vie odporučiť aplikácie priamo pre vás. Urobí to na základe toho, čo zvyknete pozerať, prípadne aké stránky navštevujete.

Poslednou a zároveň asi aj najzaujímavejšou aplikáciou je MyFLIR. Je to vlastne fotoaparát, ktorý využíva termokameru. Pomocou nej tak môžete určiť odkiaľ vám uniká teplo z domu, prípadne vám dokáže ukázať aj presnú teplotu objektu, na ktorý namierite. Teplotný rozdiel ukáže priamo na displeji pomocou farieb. Červená či žltá sú teple, modrá zase chladnejšia. Jednoducho si môžete nastaviť aj to, aby vám smartfón zobrazil presnú teplotu objektu, na ktorý ste zamierili. Táto funkcia si určite nájde množstvo fanúšikov a v mnohých prípadoch môže pomôcť.

Multimédiá: Veľmi slušný základ

CAT S61 obsahuje displej s uhlopriečkou 5,2 palca a Full HD rozlíšením. Multimédiá či už obrázky alebo videá na ňom vyzerajú o poznanie lepšie, ako u predchodcu. V tejto časti prišlo asi k najväčšiemu pokroku oproti minuloročnému modelu. Procesor, ktorý určite nepatrí medzi najpomalšie zase zaistí bezproblémový chod zariadenia počas konzumácie multimédií. Videá nesekajú a všetko ide bez problémov. Do smartfónu sa toho naozaj zmestí dosť, 64 GB určite postačí na nejaké tie videá, hudbu či fotografie. Pokiaľ ale máte videí veľa, je možné, že vám úložisko stačiť nebude. V tom prípade príde na rad možnosť vložiť pamäťovú kartu, ktorá môže mať maximálnu kapacitu až 256 GB. Smartfón ponúka aj FM rádio, ktoré funguje len po pripojení slúchadiel. Tie slúžia ako anténa.

Zvukový prejav zariadenia nie je vôbec na zahodenie. Stereo reproduktory sa síce nekonajú, no ten jeden, ktorý je umiestnený na spodnej strane hrá naozaj slušne. Slušne hlasno. Určite ho neprepočujete, kvalita prejavu síce nepatrí medzi tie najlepšie, no určite nikoho neurazí. Pokiaľ potrebujete telefón, ktorého zvonenie neprepočujete, CAT S61 je rozhodne tou správnou voľbou. Na svoje si prídu aj vyznávači klasického 3,5 mm audio jacku, ktorý sa nachádza na hornej strane. Prístup k nemu je trochu zložitejší, pretože je krytý, no budete do neho môcť pripojiť hocijaké slúchadlá, ktoré máte doma.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+