MojAndroid

Povedzme si pravdu, CAT S61 nie je ani zďaleka tým najkrajším smartfónom, ktorý je momentálne na trhu dostupný. Tento model sa však, na rozdiel od väčšiny ostatných, vyhrať pomyselnú súťaž krásy ani len nesnaží. Vytvoril si totiž súťaž vlastnú, ktorej bez ohrozenia dominuje.

Ako už asi tušíte, ide o súťaž v odolnosti. Na svete totiž neexistuje telefón, ktorý by bol odolnejší ako CAT S61. To, že v tomto ohľade ide o poriadne “zviera” potvrdzuje najmä jeho robustná konštrukcia. Tá nie je vyrobená zo skla, ako je tomu pri väčšine súčasných vlajkových lodí, ale z poctivého hliníka a plastu. Tieto materiály držia celý smartfón pevne pokope, vďaka čomu pôsobí ako nerozbitný. Od nerozbitnosti pritom nemá vôbec ďaleko, keďže podlieha military štandardu MIL SPEC 810G.

To v preklade znamená, že sa nemusíte obávať toho, že by sa vám CAT S61 pri nejakom tvrdšom páde poškodil. Nejde pritom o žiadne plané slová, ale o fakty, keďže výrobca testoval odolnosť svojho najnovšieho vlajkového modelu pádmi na pevný povrch z výšky 1,8 metra. Rozhodne s ním teda nemusíte zaobchádzať ako v rukavičkách. Navyše, nemusíte sa ho báť ani zašpiniť, keďže disponuje aj najpokročilejšou certifikáciou IP68, aká bola kedy v smartfónoch použitá. Tá mu zaručuje vodeodolnosť do hĺbky troch metrov až po dobu 60 minút.

Ak sa vám teda táto “beštia” pri práci zašpiní, jednoducho ju očistíte vo vode. No a špeciálnu zmienku si zaslúžia aj hardvérové navigačné tlačidlá, vďaka ktorým môžete S61-ku ovládať aj s mokrými rukami alebo v hrubších rukaviciach. Tieto jedinečné vlastnosti robia z CAT S61 priam ideálny telefón pre všetkých stavbárov, ktorí vyžadujú od svojho mobilu nielen poriadny výkon a inteligenciu, ale aj odolnosť. Práve na stavbe padnú vhod aj kryty konektorov. Vďaka nim sa vám do napájacieho USB-C konektora a 3,5 mm audio jacka nedostanú žiadne nečistoty.

Seriál s CAT S61

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou CAT.

3.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+