MojAndroid

Dnes zrejme netreba nikomu pripomínať, že väčšina novodobých smartfónov ponúka len priemernú výdrž na jedno nabitie. Pri ich používaní sa tak mnohokrát potešíte aj tomu, keď sa vám podarí prežiť do večera bez toho, aby ste museli zháňať nabíjačku.

Našťastie, CAT S61 priemernú výdrž na jedno nabitie neponúka. Tá je práve naopak skvelá, čo tento výnimočný smartfón dokázal aj v našej podrobnej písanej recenzii. Na výbornej výdrži nesie svoj podiel robustná konštrukcia samotného zariadenia, ktorá dáva dostatok priestoru obrovskej batérii. Tá dosahuje kapacitu 4500 mAh, a teda takmer o polovicu viac od toho, na čo sme dnes pri smartfónoch zvyknutí.

Iste, existujú na trhu aj ďalšie zariadenia, ktoré obdobne veľkú batériu obsahujú, no S61-ka má stále v mnohých smeroch navrch. Okrem toho, že je odolná a že ponúka viaceré špecifické vlastnosti má totiž aj skvelo optimalizovaný systém a úsporný hardvér. Vďaka tomu dokáže CAT S61 vydržať na jedno nabitie bez problémov celé dva dni, pričom pri striedmejšom používaní s vami bude držať krok aj celé tri dni.

 

Tomuto telefónu teda môžete dať naozaj zabrať. Taktiež sa pri jeho používaní nebudete musieť neustále pozerať na to, koľko percent batérie vám zostáva. Keď už ich ale náhodou nebudete mať dostatok, určite oceníte extrémne rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 4. generácie. Vďaka nemu sa dokáže CAT S61 dobiť z 0 na 40 % za neuveriteľných 15 minút. Za tento krátky časový úsek vám tak dokáže akumulátor poskytnúť dostatok energie na celodenné používanie.

Neskôr sa kvôli zaisteniu bezpečnosti nabíjanie automaticky spomalí a za hodinový pobyt na nabíjačke tak tento smartfón získa 65 % zo svojej celkovej energie. Nabitie na plnú kapacitu síce dokopy trvá zdanlivo dlhé 2 hodiny a 21 minút, avšak v závislosti od kapacity akumulátora vôbec nejde o zlú hodnotu, práve naopak.

Seriál s CAT S61

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou CAT.

14.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+