MojAndroid

Smartfóny nám v mnohých ohľadoch poriadne zjednodušili život. Vďaka nim so sebou nemusíme všade ťahať fotoaparát, audio prehrávač alebo notebook, keďže všetky tieto zariadenia dokážu moderné telefóny skvelo zastúpiť. Nová vlajková loď od spoločnosti CAT však zašla ešte ďalej, pričom dokáže zastúpiť aj niekoľko veľmi špecifických prístrojov.

Jedným z nich je aj laserový merač vzdialenosti, ktorý bežnou súčasťou smartfónov rozhodne nie je. CAT S61 ho však napriek tomu obsahuje, čím ešte väčšmi podčiarkuje svoju jedinečnosť. Merač je umiestnený na zadnej strane tohto zariadenia, kde jemne vystupuje nad okolitý povrch. Fakt, že sa takýto senzor v tomto smartfóne nachádza, nepochybne najviac poteší architektov, ktorí si s jeho pomocou dokážu výrazne zjednodušiť prácu.

Po prvé so sebou nebudú musieť naďalej vláčiť samostatný laserový merač a po druhé sa nebudú musieť trápiť s matematikou. Vďaka aplikácii s názvom “Merať” totiž môžu jednoducho a rýchlo domerať nielen vzdialenosť objektu od telefónu, ale aj dĺžku medzi dvoma bodmi. Zároveň si takto môžu odmerať dĺžku strán ľubovolného trojuholníka alebo štvoruholníka. K tomu všetkému vám táto aplikácia dokáže automaticky vypočítať aj obsah či obvod týchto útvarov. Ľahko a rýchlo sa tak dozviete, koľko materiálu budete na konkrétne úkony potrebovať.

Tento senzor však okrem architektov môže z rovnakých dôvodov padnúť vhod aj bytovým dizajnérom či maliarom a murárom. Svoje si s ním ale užijú aj domáci kutilovia, ktorí po kúpe smartfónu CAT S61 viac nebudú musieť zápasiť s metrom. Laserový merač vzdialenosti je naviac presnejší a omnoho rýchlejšie sa s ním pracuje. Dôležité je tiež to, že dokáže spoľahlivo odmerať vzdialenosť až do 8 metrov, čo s klasickým metrom nie je vôbec jednoduché.

Seriál s CAT S61

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou CAT.

6.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+