MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá:

Pri tomto type zariadenia sme toho od multimediálnych funkcií veľa neočakávali. Vo všeobecnosti ale môžeme CAT S41 označiť za priemerný smartfón, ktorý sa po zvukovej a multimediálnej stránke ničím neodlišuje od iných lacnejších zariadení. Stále tu nájdete jeden hlasný reproduktor, 3,5 mm audio jack a menší displej s uhlopriečkou 5-palcov.

Reprodukciou zvuku, hlasitosťou aj kvalitou, patrí CAT S41 tiež do priemeru triedy. Cez 3,5 mm audio jack ponúka vyváženú frekvenčnú charakteristiku. Škoda len toho, že pre pripojenie slúchadiel musíte vždy najskôr otvoriť gumenú krytku, ktorá chráni 3,5 mm audio jack pred vniknutím vody.

Multimediálne aplikácie od CAT tu nenájdete, namiesto toho sú tu už štandardne predinštalované tituly Hudba Play, Filmy Play či Google Fotky. Nič viac, nič menej.

Operačný systém: Klasika bez výstrelkov

Smartfón CAT S41 prichádza s predinštalovaným Androidom 7.0 Nougat, ktorý nie je zaťažený žiadnou nadstavbou od výrobcu. Čo to dočinenia tak máte v podstate s takmer čistým Androidom. Ten je doplnený len o niektoré nastavenia, ako napríklad možnosť zvoliť si funkcie programovateľného tlačidla (pre krátke a dlhé stlačenie).

Viac-menej zbytočnou je napríklad aplikácia CAT Smartphones, ktorá je len prelinkom na webstránku výrobcu, či App Toolbox, ktorý zas predstavuje akýsi hub s odporúčaniami na zaujímavé aplikácie.

Pozitívne hodnotíme jednoduchosť systému, ako aj jeho svižnosť. Počas nášho používania sa tiež nestalo, žeby sme zaznamenali akékoľvek zamrznutie alebo výraznejšie zaváhanie. Dúfame už len, že CAT sa tento model rozhodne aj pravidelne aktualizovať, a že jeho majitelia sa v budúcnosti dočkajú aj aktualizácie na Android Oreo.

Fotoaparát:

CAT S41 disponuje 13 Mpix fotoaparátom, ktorý na svoju cenovú kategóriu ponúka skôr podpriemerné výsledky. Cez deň s ním síce vytvoríte obstojné zábery, s ubúdajúcim svetlom to však pôjde s kvalitou už dole z kopca. Snímač jednoducho nie je dostatočne citlivý a chýba mu aj optická stabilizácia, ktorá by umožňovala použitie dlhšieho času uzávierky a tým pádom aj nižších hodnôt ISO.

Video tiež nepatrí k silným stránkam telefónu a natáčať ho je možné v maximálnom rozlíšení Full HD. Žiadne špeciálne funkcie tu nehľadajte. Nájdete tu len bežne dostupné režimy pre vytváranie panorám, obraz v obraze, či niekoľko ďalších scénických režimov. Samozrejmosťou je fotenie selfie prednou 8 Mpix kamerou, ako aj podpora HDR.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

20.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+