MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej:

Aj keď rozmery konštrukcie tomu neodpovedajú, CAT S41 disponuje len menším 5-palcovým displejom typu TFT. Rozlíšenie je na takto veľký zobrazovací panel viac než dostatočné (Full HD) a zabezpečuje skutočne jemné zobrazenie grafiky a textov. Čitateľnosť na priamom slnku je dobrá, no podľa nás ničím výnimočná. Displej je jednoducho taký priemer nižšej strednej triedy. Neprekvapí ani neurazí. Ponúka dobré pozorovacie uhly aj farby. Za displejmi typu IPS a AMOLED z drahších zariadení však zaostáva.

Displej ponúka niekoľko nastavení, žiadne z nich však neumožňuje používateľovi upraviť vyváženie bielej, kontrast, či iné parametre zobrazenia. Nájdete tu len možnosť zmeny veľkosti písma, zobrazenia, či aktiváciu režimu pre ovládanie v rukaviciach. Praktickou je potom už len funkcia prebudenia obrazovky pomocou dvojitého stlačenia tlačidla Domov.

Výkon a pamäť: Papierovo neohúri

CAT S41 nie je zrovna ten typ zariadenia, ktorý by vás mal ohúriť hardvérovou výbavou. V jeho útrobách totižto nájdete procesor MediaTek Helio P20 (MT6757) s 8 jadrami, z ktorých každé dokáže pracovať s frekvenciou do 2,3 GHz. V tomto prípade sa však ani veľký počet jadier a vysoké frekvencie nezaslúžili o výkon, ktorý by ste možno v tejto cenovej kategórii očakávali. AnTuTu skóre na úrovni 40-tisíc o tom hovorí svoje. S41-tka však nie je obyčajný smartfón a je určený predovšetkým pre prácu a nie zábavu. To však neznamená, že by ste boli nejak ukrátení o rýchle reakcie. CAT S41 totižto s výkonom, ktorý má k dispozícii, nakladá veľmi dobre. Vďaka tomu sú reakcie na podnety používateľa dostatočne rýchle. Slabší výkon teda pri bežných činnostiach pocítite len málokedy. Horšie to bude už pri náročnejších úlohách, ako je napríklad inštalovanie a spúšťanie niektorých aplikácií, ktoré predsa len trvá dlhšie. Výsledky benchmarkov môžete vidieť nižšie na screenshotoch.

Interné úložisko ponúka 32 GB kapacitu, z ktorej si ale časť ukrojil samotný systém. Vo výsledku je tak pre používateľa použiteľných niečo cez 21 GB. Tie sa dajú ešte ďalej rozšíriť o pamäťové karty s kapacitou do 256 GB.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

20.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+